Koiranruokaa netistä tilaamalla?

borzoi

Hei,

Kertokaa viisaammat minkä firman kautta pystyy tilaamaan koirille ruokaa netistä? Yhden löysin, Kennelrehun, onko muita?

20

4757

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pasaati1

      Vauhti-raksu,reikon yms.

      Nappulaa saa ostaa lähes mistä vaan.

    • löytyy

      www.husse.com

    • jarkko78

      www.vaippakauppa.fi myy myös IAMS koiranruokia. On toiminut, ei tartte kanniskella kaupasta ja parempi kuin Itellan lähetit.

      • Smurre

        www.koiravaruste.fi löytyy laadukkaita koiranruokia netistä! Asiallinen palvelu.


    • Kvgjk

      Kennelpakaste.fi
      Mustijamirri.fi
      Zooplus
      Lemmikkistore.fi
      Petenkoiratarvike.fi

      Onhan noita kaikenlaisia, riippuu mitä etit.

    • muonaa

      Huvittavaa ajatella sitä poloista posteljoonia, joka joutuu siirtelemään niitä netistä tilattuja 15kg koiranruokasäkkejä paikasta toiseen tai tunkemaan niitä pakettiautomaatin luukkuun? Taitaako mahtuakaan :)

    • DiuDiu83

      Ei kai se sillä posteljoonilla sen kummepi kanteleminen ole kuin jos olet töissä esim. Mustissa ja Mirrissä...

    • kesäneito

      itse tilattu aina peten koiratarvikkeelta, laadukasta,nopea toimitus ja onpahan mahtunut myös pakettiautomaattiin ainakin 24kg,joten ei mitään ongelmaa,raakaruokaa ostettu kennel-rehusta.

    • Petetin

      Pete ja petnap.fi
      Ne luotto firmat :)

    • vasta kaksi kertaa
    • Kannattavaa

      Itse tilaan Saksasta zooplussalta. Paketit tulee kotiin kannettuna. Ja on todella paljon halvempaa kuin Suomesta ostettuna!! Suosittelen.
      http://www.zooplus.fi/

    • hyvät pakasteet

      Kennel-Rehusta ollaan tilattu jo liki 40 v kaikki koirien ruuat . Ihan jees, suosittelen.

    • tuuliska

      mulla ei oo oikeen hyviä kokemuksia tuosta zooplussasta ja pari kaveria on kans antanu huonoa palautetta, välillä kestää viikkotolkulla että tilaus tule perille (liekö vika sit suomen postissa vai siellä päässä) ja kerranki tuli kaks säkkiä väärää ruokaa! alappa siinä sitte vaihteleen ja palautteleen >_> Eikä se hintataso nyt enää nii montaa euroa matalempi ole ettenkö ostais elukoilleni eväät kotimaasta, saapahan samalla tuettua vähä kotimaista yrittäjyyttä.

    • brassit

      Minä ja mun kaveripiiri kans on lopettanut zooplussasta ostamisen, koska vähän väliä oli joku väärin tai paketin tulo kesti. Toisaalta kans kun tulee syötettyä koiralle nykyään orijen/liha noin 50/50 suhteella niin tarvin kans ravintolisiä aina sillon tällöin niin samalla tilaan mahdollisimman paljon samasta paikasta ja ravintolisiä en kyllä todellakaan tilaa ulkomailta... Luotan niissäkin kotimaisiin. Oli kyllä ihan asialliset hinnat tuossa lemmikkitukku kaupassa.

    • Raksun vakkari 5v
    • pakasteet

      Tuolla vauhtiraksulla on kyllä lihat ainakin tosi kalliita, paikallisesta eläinkaupasta saa halvemmalla ja voi hakea sillon kuin huvittaa.

    • maerkku

      Halvalla saa laadukkaita koiranruokia www.sportriders.fi nettikaupasta.

      • entinentilailija

        Laadukkaita toki, mutta saapa niitä samaa merkkiä halvalla muualtakin, kun vaan kurvaa eläinliikkeen pihaan.Saan samaan hintaan, ja leiman lappuun, useemman leiman keräämällä saan loppusummasta prosenttialeen.En laita liikettä, joiltakin varmaan löytyy läheltä koiran tarvikeliikkeitä joista tuota samaa saa.
        Laittamallasi sivustolla, oli vain yhtä nappula merkkiä tarjolla, joka on todella huono tarjonta, jos kyseessä on nettikauppa.
        Joku voi haluta jotain muutakin koiralleen kun golden eaglea joka on suhteellisen kallis nappula.Jos koira on ihan terve, ongelmaton.En syöttelis tuota, vaan antasin lihapitosta laadukasta ruokaa, jota saa kivijalkakaupoistakin.Ja nykyäänhän on se iso koirantarvikeketju, jonka liikkeitä löytyy melkeimpä joka kylästä.Siellä on laaja valikoima, löytyy jokaiselle koiralle varmasti se mieleinen vaihtoehto, ja edullisiakin suht laadukkaita ruokia on tarjolla.

        Tilasin itsekkin aikoinaan ruokaa koiralle, meni kuitenkin vaikeeksi.Vaikka tilasin tiheään, posti takkuili, ja jouduin lopulta kuitenkin hakemaan nappulat etarvikeliikkeestä.Jotta ruokaa riittää.Vaikka tilasin kahta säkkiä,ja tilasin uuden satsin jo, kun viimeisen säkin aloitin.Vaikeus on tuo postin kulku, nytkin lakko taas käsillä.Silloin on turha odotella koiranruoka kuljetustakaan tulevaksi.
        Siksi on mielestäni kuitenkin näppärämpää käväistä liikkeessä kauppareissulla,ja napata pussi sieltä, ei tarvitse pitää suurta varastoa kotona, eikä pelätä ettei paketti tulekkaan ajoissa.


    • jaakkimaski
    • 6011

      Me tilataan suoraan maahantuojalta. Jää yksi kaupan rahastusporras pois. Saadaan niin jatkuvasti niin edullisesti, ettei tarvitse kytätä tarjouksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      146
      1970
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      300
      1149
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      82
      963
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      888
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      819
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      799
    7. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    8. 71
      754
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      701
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      699
    Aihe