...minulla oli juuri otettu asuntolaina ja velkaa 35 vuodeksi. Nyt asun samassa läävässä, mutta koronnousujen takia velkaa onkin 40 vuodeksi. Olen lyhentänyt omaa -4:llä vuodella. Putkiremonttiakin pukkaa, vaikka välittäjä sanoi, ettei sellaista ole lähiaikana tulossa.
T. Velkadootti.
Viime itsenäisyyspäivänä
5
532
Vastaukset
- myyntiin...
Pistä myyntiin, eiköhän siitä saa omat takaisin ja muuta takaisin vuokralle...
- Velkadootti
Hinnat ovat pudonneet reilusti koronnousujen myötä ja putkiremppa pelottaa ostajat pois. Jäisin kymmeniä tuhansia euroja tappiolle.
Joka tapauksessa joudun vuodeksi vuokralle, sillä putkiremontin keskellä ei voi asua.
Voi minua typerystä minkä menin tekemään. Onneksi kohtalotovereitani sentään on tällä palstalla pilvin pimein, niin ei tarvitse yksin mananta. - ei pudonneet
Velkadootti kirjoitti:
Hinnat ovat pudonneet reilusti koronnousujen myötä ja putkiremppa pelottaa ostajat pois. Jäisin kymmeniä tuhansia euroja tappiolle.
Joka tapauksessa joudun vuodeksi vuokralle, sillä putkiremontin keskellä ei voi asua.
Voi minua typerystä minkä menin tekemään. Onneksi kohtalotovereitani sentään on tällä palstalla pilvin pimein, niin ei tarvitse yksin mananta.Hinnat ei pudonneet missään, varsinkaan reilusti, joten olet trollaava vuokrakuoriainen.
- Maltillinen
... otimme velkaa 20 vuodeksi. Nyt asutaan samassa asunnossa, jota ollaan lomilla pintaremontoitu uuteen kukoistukseen. Koronnousujen vuoksi ollaan lyhennetty ylimääräistä, nyt velkaa onkin 10 vuodeksi.
Ensi juhannuksena asunto lihoiksi ja 10% voitto, muutto isompaan.- Kymysys
Kun vedätte sen 10%:n "voiton", paljonko isompi asunto onkaan teille maksanut? Enpä paljoa viitsisi tuulettaa "voitoista". Kuplahinnalla kannattaa myydä, vaan ei ostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1794896Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1063989Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363589- 513410
- 563379
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest362838Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182569- 232296
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami211929Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361788