Palstat sekaisin?

Voisikohan tuota pakolais/vammais/köyhyys yms juttua jatkaa vaikka jossain politiikka sivulla? Kun tämä on koirapalsta...
8496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tämä on koiraihmisten pulinapalsta ja myös koiralliset ihmiset haluavat pulista KESKENÄÄN muustakin kuin koirista.
Olisi aika hankalaa hypellä palstalta toiselle, niin että ensin ilmottelis koko porukalle, että nyt mennään kello se ja se sille ja sille palstalle puhumaan siitä ja siitä aiheesta.
Onneks tuli tämä palsta, jossa aihepiirejä ei ole rajattu.
Täällä voi vapaasti puhua muistakin myös koiraihmisiä koskettavista asioista, kuin koirista ja hyvä niin.
Jops joku aihe ei kiinnosta, sitä ei ole pakko lukea.
Tohon varsinaiseen aiheeseen en ota kantaa, ennenkuin olen kerenny ne viestit lukea.

Äänestä

Kuules LL, näille muutamille tämä ei ole vain koirapalsta, tämä on niille koko elämä.

Äänestä

koiramaisisaa pulinoissa aihe on vapaata. Pakko ei ole lukea ei vastailla. Itse käytit aika kovaa tekstiä ja tunnuit olevan innolla mukana.
Oletitko koiran omistajien keskustelun aiheet olevan pelkästään koirissa ja koirien ulosteiden laadussa. Koiraharrastajat ovat mormaaleita ihmisiä ajatuksineen ja näkemyksineen politiikassa, uskonnossa, riennoissa ja monessa muussa. Ellei lepakkoleino palsta ja keskustelu tyydytä on toisia palstoja niissä rajatut aiheet. Suunnittele siirtyväsi sellaiseen niin ei mene yli hilseen syvällisempi keskustelu.

Äänestä
  • Enpä voi tyhmyydelleni mitään. Ilmeisesti olen liian tavallinen sinunlaisten älykköjen seuraan. Ja mulle riittää nuo koiranpaska puheet aivan mainiosti. Ja on oma asiani kuinka kovaa tekstiä kirjoitan. Teenpä sen ainakin omalla nimimerkilläni, toisin kuin sinä. Pelottaako joku vai...? Puskis kenties?

    Äänestä

  • lepakkoleino kirjoitti:

    Enpä voi tyhmyydelleni mitään. Ilmeisesti olen liian tavallinen sinunlaisten älykköjen seuraan. Ja mulle riittää nuo koiranpaska puheet aivan mainiosti. Ja on oma asiani kuinka kovaa tekstiä kirjoitan. Teenpä sen ainakin omalla nimimerkilläni, toisin kuin sinä. Pelottaako joku vai...? Puskis kenties?

    jokainen ken osaa lukea ja kirjoittaa pärjää kyllä maailmassa. Mutta muista palstan otsikko. koiraimmeisillä on muutakin puhuttavaa kuin koirat, sillä olemme tavallisia ihmisiä tavallisinen ajatuksineen. Minua nyt vain kiinostaa tuo suvaitsevaisuus ja asiat jotka muut päättävät puolestamme. Aihe oli ilmeisesti hyvin ajankohtainen koska paljon tuli kannanottoja puolesta ja vastaan.
    Politiikka on osa jokapäiväistä elämää Suomessa ja myös koiranomistajilla saa olla mielipiteitä asioista ja niistä saa myös keskustella.
    Pitää oppia olla ottamatta nokkiinsa asioista sillä jokaisella ihmisellä on oikeus omaan mielipiteeseen Suomessa.
    Muuten oletko kuullut sanan kennelpolitiikka. politiikka on tosiasia myös koira maailmassa.

    Äänestä

  • lepakkoleino kirjoitti:

    Enpä voi tyhmyydelleni mitään. Ilmeisesti olen liian tavallinen sinunlaisten älykköjen seuraan. Ja mulle riittää nuo koiranpaska puheet aivan mainiosti. Ja on oma asiani kuinka kovaa tekstiä kirjoitan. Teenpä sen ainakin omalla nimimerkilläni, toisin kuin sinä. Pelottaako joku vai...? Puskis kenties?

    nokkiintui. Hei pahvi mieti omia sepustuksiasi. sinä siellä suutasi aloit soittaa ja räkytit kuin pikku piski kaikki turkulaiset takapajulaisiksi. Nimittely lähti sun näpeistä. Taidat olla samanmoinen pahvi vaki puskiksen kanssa.
    *LOL*

    Äänestä

  • buahaahaa. kirjoitti:

    nokkiintui. Hei pahvi mieti omia sepustuksiasi. sinä siellä suutasi aloit soittaa ja räkytit kuin pikku piski kaikki turkulaiset takapajulaisiksi. Nimittely lähti sun näpeistä. Taidat olla samanmoinen pahvi vaki puskiksen kanssa.
    *LOL*

    Mainitsin jo että olen mikä olen. Ja turkulaisista voin ajatella mitä haluan =)

    Äänestä

tai sitten palstan nimi pitäis vaihtaa. Ei pahemmin tällä palstalla koirista puhuta, miksi nimessä sitten on 'koiramainen'? Mä ainakin tulin katsomaan palstaa koiraihmisenä ja huomasin, että täällä on aika huono ilmapiiri ja suurin osa jutuista kuuluis tuonne huuhaa-palstalle.

Heippa vaan, en tuu toiste!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


lepakkoleino kirjoitti:

Voisikohan tuota pakolais/vammais/köyhyys yms juttua jatkaa vaikka jossain politiikka sivulla? Kun tämä on koirapalsta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu