Keittiömme seinä huutaa rumuutta ja valkeutta. Nyt on kaksi taulua, mutta ihan vain peittämään koloja.
Mitä ihmettä voisi laittaa keittiön seinälle koristamaan ja tuomaan eloa keittiöön? Keittiön kaapit ovat v. ruskeat ja seinä on valkoinen. Kuitenkin keskelle seinää pitäisi jotakin saada?? Budjekti ei ole suuri,koska ensimmäinen asunto kyseessä ja olemme opiskelijoita.
Help!!
Keittiöön sisustusvinkkejä!
7
1086
Vastaukset
- UM:)
Voisitte tehdä itse ruoka-aiheisia tauluja. Ikeasta halpoja valokuvakehyksiä ja niihin liimaatte esim. kuivattuja hedelmiä, pippureita tms. Näitähän myydään suurena designina hulppeaan hintaan.
Tai seinälle hylly, jolle lasipurkkeihin koristeellisen näköisiä kuivia elintarvikkeita.
Kivan näköiset pyyhkeet ja patalaput kans seinälle roikkumaan, jos ei ole jo. Tietty verhojen kans yhteensopivat. Niin ja liina - pienikin riittää tuomaan oikean vivahteen. Mutta ehkä nyt on väärä seinä noille pyyhkeille ja patalapuille.
Jos on kivannäköisiä keittiövälineitä - vispilöitä, kuppeja jne. - ne voi ripustaa näkyville.
En tiedä, mitä tauluja teillä jo on, mutta yks kätsy tapa tehdä taulu, on pingottaa ihan vaan tavallista kangasta vaikkapa tukevan pahvin päälle. Samasta kankaasta pöydälle liina ja se on siinä. Tietty taulun sivuille voi halutessaan ripustella jotain pikku esineitä.
Laiskan ja köyhän kikkana vois kokeilla niiden reikien peittämistä erikeepperin ja pumpulin avulla. Ainakin vois olla huomaamattomampia:)- sisustelija
Marssi kangaskauppaan ja valitse kivannäköinen kangas. Osta pala ja nikkaroi puurimoista kehykset. Pinnota kangas puukehikkoon. Saat hienon väriläiskän keittiöön pienellä vaivalla.
- hölmi
maalaa 1 seinä jollain reippaalla värillä, esim. punasella. ihan eri ilme koko huoneella.
- meillä on vuokrakämppä
että ei välttämättä ihan tommosta anna vuokraisäntä tehdä..varsinkaan kovin tradikaalilla värillä
- mekkoa
meillä on vuokrakämppä kirjoitti:
että ei välttämättä ihan tommosta anna vuokraisäntä tehdä..varsinkaan kovin tradikaalilla värillä
Jos tilaan mahtuu, miten olisi joku kangaskuosi, esim. Marimekkoa. Sen jos laittaisitte styroksin päälle niin johan tuo ilmetta seinään!
- ammattina sisustus
Vanhoja takorautaisia avaimia jono pystysuoraan tai vaakasuoraan.
- innokas tyttönen
Eli siis maalaaminen ei oikein onnistu, kait. Pitäs kysellä lupaa jne. Maalata varmaan saa, mutta se ois sitten valkonen..tosin se peittäis sitten rumat nuo pakkelijäljet jne. Olis vähän siistimpi.
Muita ideoita? Pöytä on siinä avaralla seinällä, kun ei muualle oikeen mahdu. Toisella puolen on kaapit.. seinä on tyhjä. Taulun voisin tehdä, mutta mikä sopisi keittiöön?? En varmaankaan osaisi tehdä. Taulunkin pitäisi olla kohtalaisen iso, tai niitä pitäisi olla pari, koska seinällä on iso alue mikä pitäis peittää. No, ensimmäinen opiskelijakämppä, joten ei sen niin mahtavaa tarvi olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2172890Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1702539Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321072- 681038
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831035Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait274978Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka327960Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20919Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778