leffan loppu?

kirsi-84

Niin en tajunnu mitä leffan lopussa kävi....se muija meni lapsen kotiin mut mitä tapahtu kuoliko ne vai?

8

1394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sama

      niin siis meni lapsen kans kotiin.

    • T.H

      Kuten tiedämme, kyse on Silent Hillistä. Kyllä, tämä sarja joka kiusaa katsojaansa/pelaajaansa toivottoman vähäisillä tiedoilla. Eli tässä elokuvan tapauksessa joudutaan tyytymään arvailuun.

      Olen kuullut teorian, että he todellakin kuolivat jo siinä kolarissa. Tosin hämmästelen sitä, miten kuolleelta onnistuu puhelimella soitto?
      Toinen teoria taas väittää jotain tyyliin, että he ovat jääneet siihen Silent Hillin maailmaan.
      Toki nämä kaksi teoriaa voidaan yhdistää. Tällöin voidaan sanoa, että he kuolivat ja jäivät Silent Hillin maailmaan.

      Jaa'a... mene tästäkin jotain päättelemään =)

      • kotilo-ja-gekkofani

        ..veikkasi sitä heti, et ne jäi siihen SH maailmaan :)


      • seppoo
        kotilo-ja-gekkofani kirjoitti:

        ..veikkasi sitä heti, et ne jäi siihen SH maailmaan :)

        joo elikkä luultavasti jäivät sinne silenthillin 'toiseen ulottuvuuteen' kun se yks noidan näkönen muija siin sano jotain et only the dark one opens and closes the door to silenthill, ni tais jäädä se ovi sulkematta. liittyy varmaanki jotenki siihen ku se sharon otti sen jumalan 'sisäänsä' ja teki diilin


      • arvailija
        seppoo kirjoitti:

        joo elikkä luultavasti jäivät sinne silenthillin 'toiseen ulottuvuuteen' kun se yks noidan näkönen muija siin sano jotain et only the dark one opens and closes the door to silenthill, ni tais jäädä se ovi sulkematta. liittyy varmaanki jotenki siihen ku se sharon otti sen jumalan 'sisäänsä' ja teki diilin

        Entäs se ku siin lopussa se äiti pitää sitä tyttöänsä sylissä ja sanoo sille, että älä katso jne. mut sit se kahtoo ja se katsoo suoraan silmiin sitä alessaa..Luulisin että tälläkin ois joku merkitys..? Mitäs sanotte?

        Miten ois vaikka semmonen teoria että se alessa ja toinen tyttö yhdisty ja se sit vaikuttaa siihen ett ne jäi siihen toiseen maailmaan or something :) Ku eikös se tyttö ollu sen alassen hyvä puoli ja toinen paha jne. Selitinkö tarpeeksi epäselvästi? :D


    • tepa123

      Tyhmin kysymys mitä olen ikinä kuullut. LOppu oli paras ikinä ja kyllä ne kuoli

    • ~DarkSlayer~

      Ne kuolivat jo siinä auto-onnettomuudessa ja joutuivat "painajaisen" maailmaan.
      Tuossa T.H ihmetteli, että miten kuolleelta onnistuu puhelin soitto. Muistat toki varmasti, että eihän mies saanut mitään selvää siitä puhelusta, kuulu vain rätinää/kohinaa, mikä kuvasti elokuvassa sitä, että nainen olikin aave, ei enään ihminen.

    • Ripulimehu

      Yllättävän hyvin on porukka osannu vastailla siihen nähe ettei ap oo viitannukkaa silent hillii :D tai varmasti viestin ilmestymisajankohtana on voinu päätellä että silent hill kyseessä mut mitään suoraa viittausta siihen oo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1189
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      668
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe