olen varannut lennon Tampere-Frankfurt(Hahn) ja jatko on Milanoon (Bergamo). Saapuminen Hahniin on 18.25 ja jatkolento lähtee klo 21.05. Mietin, että mahtaakohan tämä aika riittää koneen vaihtoon? Onko Frankfurt-Hahnin kenttä iso?
Paluuta en ole vielä varannut, mutta katselin, että se onnistuisi mukavasti Lontoon kautta. Lähtö Milanosta olisi klo 10.00 ja saapuminen Lontooseen klo 11.00. Jatko Tampereelle lähtisi klo 17.50. Tässä lienee aikaa reilusti. Ehtisikö käymään Lontoon keskustassa välillä?
Toinen vaihtoehto olisi kähteä Milanosta jo klo 6.50 Hahniin jonne saapuminen on klo 7.50. Jatko Tamperelle lähtee klo 12.55.
Kumpaa suosittelette? Menolennosta maksoin kaikkineen noin 36 euroa. Paluun saisi Hahnin kautta suunnillleen samaan hintaan ja Lontoon kautta hinta oli hieman kalliimpi.
Riittääkö aika?
Kalevi P
1
356
Vastaukset
- riittää
Kyllä 2,5 tuntia riittää vaihtoon. Itse vaihtanut joskus Hahnissa tunnissa lennolta toiselle koska kone lähti myöhässä Tampereelta jään takia.
Hahn ei mikään iso kenttä. 2 terminaalia kävelyetäisyydellä.
Lontoossa tuossa ajassa ehtisi juuri käymään mutta kannattaako tuollaisella aikatalulla? Ei siellä mitään ehdi nähdä. Tee sinne toinen reissu. Hahnin paluureitti kuulostaa hyvältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399112Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737816Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605454William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542305Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62071Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821705Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191651Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921388Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4351318Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801190