Heippa!
Mieheni kaveri kävi eilen koneellamme, kun olin pois kotoa. Tämä ääliö oli mennyt poistamaan explorerin lisäosat käyttäjätililtäni. Olen nyt yrittänyt niitä saada takaisin epätoivoisesti, mutta ilman tulosta.
Poistin koko explorer 7:n koneelta ja latasin sen uudestaan,mutta siihen tulee aina vain teksti, että exploreria suoritetaan ilman lisäosia.
Kertokaahan viisaammat, että miten ihmeessä mä saan ne takaisin??! Tytön ja mieheni käyttäjätileillä ne on ihan ok..
Internet explorerin lisäosat..
14
1189
Vastaukset
- apupoika.
http://www.mozilla-europe.org/fi/
tai edes kokeile- Diamanto
onko sulla se? monet on kehuneet, että se olis hyvä olla olemassa.. tulis kuulemma vähemmän viruksia ja muita örkkejä koneelle.
Pitäisköhän vaihtaa? hmm.. - ...
kökkötraktori. Mozilla nimittäin
- sitten
Diamanto kirjoitti:
onko sulla se? monet on kehuneet, että se olis hyvä olla olemassa.. tulis kuulemma vähemmän viruksia ja muita örkkejä koneelle.
Pitäisköhän vaihtaa? hmm..Firefoxiin
- Lisäosien hallinta
Käynnistä IE7-selain
Työkalut > Lisäosien hallinta > Ota käyttöön tai poista käytöstä lisäosia > klikkaa lisäosan nimeä, valitse "Ota käyttöön" ja klikkaa "OK".- Diamanto
Tuo lisäosien hallinta on harmaana, eli sitä ei voi tällä hetkellä käyttää.. :(
- ???
Diamanto kirjoitti:
Tuo lisäosien hallinta on harmaana, eli sitä ei voi tällä hetkellä käyttää.. :(
ovat kuitenkin koneella, ettei niitä ole kokonaan koneelta poistettu?
- Diamanto
??? kirjoitti:
ovat kuitenkin koneella, ettei niitä ole kokonaan koneelta poistettu?
ei aavistustakaan mihin ne on joutuneet. Ja vastauksena viimeiseen viestiin, ei onnistu!!
Mulla ei lue mitään, että avaa lisäosineen tai suorita ilman lisäosia.. tai sitten mä en vain älyä tota! :(
- kaveri on
avannut työpöytäkuvakkeesta oikealla napilla suorita ilman lisäosia-avaa sitten sinä lisäosineen.Ei se sen kummempaa ole.
- Diamanto
auttaakohan tuo tieto mitään?? Eli tietyt animaatiot eivät näy ollenkaan nyt, enkä tiedä mitä muutakin ihmeellistä tässä koneessa nyt on..
Miten on mahdollista että mieheni ja tyttäreni käyttäjätilit toimivat moitteetta??
Entäs jos luon itselleni uuden käyttäjätilin, niin toimisikohan siinä tuo moitteetta?
Onkohan se hankala luoda? Hmm...
Apuja, pliis!! :D- lähtenyt jostain
syystä flash player pois.Sulla on sitten vielä rutosti päänvaivaa,sillä sen lataaminen onkin sitten jo hankalampi juttu.Hae koneesi sisällöstä onko flash jossain tiedostossa? Flash on nykyisin adoben omistama ja hankala ladata.
- Diamanto
lähtenyt jostain kirjoitti:
syystä flash player pois.Sulla on sitten vielä rutosti päänvaivaa,sillä sen lataaminen onkin sitten jo hankalampi juttu.Hae koneesi sisällöstä onko flash jossain tiedostossa? Flash on nykyisin adoben omistama ja hankala ladata.
laitoin koneen etsimään sitä, mutta eipä löytänyt ei..
onkos nyt isompikin hätä? voihan piip..
auttasko toi uuden käyttäjätilin luominen asiaan? Mitäs luulet? - Diamanto
Diamanto kirjoitti:
laitoin koneen etsimään sitä, mutta eipä löytänyt ei..
onkos nyt isompikin hätä? voihan piip..
auttasko toi uuden käyttäjätilin luominen asiaan? Mitäs luulet?Olit oikeassa, ei onnistu lataaminen!!
Jos jollain ois jotain vinkkejä mitenkäs nyt pitäs toimia, niin kertokaahan!!
- Diamanto
Kiitos kaikille, jotka yrititte auttaa!!
Hyvää joulun aikaa kaikille. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475535Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612516Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181930Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1501791No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361682- 171663
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5142881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181135Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771108Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah62919