Joko löytyisi Fugan löylyistä kommentoijaa? Huomenna ajattelin käydä ostamassa kyseisen kiukaan.
Kovasti näytetään moittivan ainakin mondexeja. Valuuko mondexissa vesi myös kiven toiselle, eli vastuksien puolelle?
Kovasti näytetään moittivan ainakin mondexeja. Valuuko mondexissa vesi myös kiven toiselle, eli vastuksien puolelle?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ostettu on uuteen taloon, ei vielä ole asennettu joten kokemuksesta ei voi puhua.
Harvia fuga ollut käytössä 2.5 kk ja on vain myönteistä sanottavaa.Saunassa jaksaa olla ja hikoilu tapahtuu kuin varkain, aivankuin savusaunassa.Löylyvesi menee vuoroin ulkopintaa ja vuoroin sisäpintaa pitkin. Suosittelen ja pois en antaisi.
Ps. kiukaan sivuilla oleva tunnelmavalaistus on piste i:n päälle!
No ainakin yhdellä on myönteisiä kokemuksia.. Tulihan tuo ostettua, toivottavasti pääsisi muutaman kuukauden päästä testaamaan. Talo vielä keskeneräinen.
Minkälainen valaistus tuossa Fugassa on? Riittääkö pelkäksi saunan valoksi? Miten valot on suunnattu? Hakusessa on hämärä sauna, eli valoa ei tarvita kuin sen verran että kulkemaan pystyy kompastelematta.
valot on alaosassa alhaalla,kummallakin puolella,valaisevat lattian ja seinän kautta.Saattaa juuri riittää ainoaksi valoksi.Siivotessa isompi valo on kyllä tarpeeseen.ps katso harvia nettisivuilta