Paljonko Sony painaa?

paljon?

Paljonko Sonyn 32" laajakuva (ei siis mikään taulu-tv...) painaa? Avopuolison kanssa on hyvä kiista kumpi on oikeassa. Itse muistelisin noin 62 kiloa, avopuolisoni noin 92 kiloa. Voiko televisio muka oikeasti painaa noin pirun paljon? Toki tuo meidän mallimme on markkinoiden painavin (puolisoani lainatakseni),se onkin oikein muuttajan onni ja autuus...

5

4215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arska

      mun 32" vastaava painaa mun muistaakseni 54 kiloo. Eli kyl mä vahvasti veikkaisin tota 62 kiloo. Ku ei niissä nyt älyttömiä eroja ole. Ihan yksin saa liikuteltua ;)

    • Miirja

      Painava on, n. 42kg vastaava LCD 19kg

      • se paljon

        Mutta arvaa oliko sormet ristis kun tv meni korjaukseen kun se pimeni. Oli vissiin liian hyvä/rehellinen korjaaja kun sen laitto kuntoon. Rasittaa melko lujaa, mutta ei millään raaski hommata uutta kun tuo ei ole kuin 3 vuotta vanha.

        Sonylla on käsittääkseni aivan erilainen tekniikka television sisällä, joten sitä ei oikein voi verrata eri merkkisiin saman kokoisiin töllöihin. Mahtaavat tehdä osat lyijystä tms..


      • koneistolla
        se paljon kirjoitti:

        Mutta arvaa oliko sormet ristis kun tv meni korjaukseen kun se pimeni. Oli vissiin liian hyvä/rehellinen korjaaja kun sen laitto kuntoon. Rasittaa melko lujaa, mutta ei millään raaski hommata uutta kun tuo ei ole kuin 3 vuotta vanha.

        Sonylla on käsittääkseni aivan erilainen tekniikka television sisällä, joten sitä ei oikein voi verrata eri merkkisiin saman kokoisiin töllöihin. Mahtaavat tehdä osat lyijystä tms..

        taitaa olla suojakuoret ympärillään laitteen sisällä.Taitaa painaa 32 Sony yli 70kg,kun Panasonicikin painaa lähes 70kg..?


    • Raamilainen

      lisäsi kuvaputken painoa aivan sairaasti. Kun etulasi oli vielä hieman kaareva riitti pienempi lasin paksuus, mutta suoralla putkella se on tosi massiivinen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      64
      5616
    2. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      20
      4257
    3. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      17
      2916
    4. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      170
      2227
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      1926
    6. Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä

      Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut
      Perussuomalaiset
      123
      1774
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      95
      1377
    8. Kerro jotakin kaivatustasi.

      Vaikka synkimmät salaisuudet jos tiedät. :) m
      Ikävä
      68
      1164
    9. Harmi, se on

      Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty
      Tunteet
      17
      1136
    10. Maailma pysähtyy aina kun sut nään

      Voi mies kuinka söpö sä oot❤️ Olisin halunnut jutella syvällisempää kuin vaan niitä näitä. Se pieni heti sut tavatessa o
      Ikävä
      77
      988
    Aihe