Mitä Tilasto-ohjelmistoja on Macille?
Tilasto-ohjelmistoja
10
571
Vastaukset
- liikaa listattavaa
Ihan liian paljon listattavaa. Etsi vaikka aluksi Googlella "statistical programs mac".
Macintosh Product Guidesta voi myös lähteä liikkeelle mitä tahansa softaa etsiskellessään.
Itte olen käyttänyt SPSS:ää.- tyhmäkö...
RepeRuutikallo kirjoitti:
Apple tuntee SPSS:stä version 11, vaikka kurantti Macille on 13.
"Ohjelmaa "SPS 13 Installer" ei voida avata, koska tämä järjestelmä ei tue sitä."
Mitä ihmettä? tyhmäkö... kirjoitti:
"Ohjelmaa "SPS 13 Installer" ei voida avata, koska tämä järjestelmä ei tue sitä."
Mitä ihmettä?Siinä installerissa on jotain kummallista, jota Rosetta hylkii. Luulen että sen voi asentaa PPC-Maciin, kopioida ohjelmakansion Inteliin ja sitten käyttää Intelissä, mutta enpä ole muistanut testata. Voin kokeilla asiaa maanantaina jos oikeasti kiinnostaa, sitä ennen ei onaa.
- mikään...
RepeRuutikallo kirjoitti:
Siinä installerissa on jotain kummallista, jota Rosetta hylkii. Luulen että sen voi asentaa PPC-Maciin, kopioida ohjelmakansion Inteliin ja sitten käyttää Intelissä, mutta enpä ole muistanut testata. Voin kokeilla asiaa maanantaina jos oikeasti kiinnostaa, sitä ennen ei onaa.
>Luulen että sen voi asentaa PPC-Maciin, kopioida ohjelmakansion Inteliin ja sitten käyttää Intelissä,
Ei voi, eikä toimi!
http://orange.blueorbs.com/share/kuva19ce8b.png
Et sä tiedä etkä osaa mitään Repe, ja vielä olet neuvomassa, ainoastaan aika meni hukkaan sun takia, prk.... :( mikään... kirjoitti:
>Luulen että sen voi asentaa PPC-Maciin, kopioida ohjelmakansion Inteliin ja sitten käyttää Intelissä,
Ei voi, eikä toimi!
http://orange.blueorbs.com/share/kuva19ce8b.png
Et sä tiedä etkä osaa mitään Repe, ja vielä olet neuvomassa, ainoastaan aika meni hukkaan sun takia, prk.... :(En ole antanut nimimerkille "mikään..." eläessäni yhtä ainoaa neuvoa, joten älä kitise.
Senhän kaikki jo tietää, että en tiedä mitään. Millä nimimerkillä ajattelit tehdä seuraavan kysymyksen, jolla asiaa taas tarkennat? Meinaan vaan, että tiedän sitten olla vastaamatta.;)- siis toimii
RepeRuutikallo kirjoitti:
En ole antanut nimimerkille "mikään..." eläessäni yhtä ainoaa neuvoa, joten älä kitise.
Senhän kaikki jo tietää, että en tiedä mitään. Millä nimimerkillä ajattelit tehdä seuraavan kysymyksen, jolla asiaa taas tarkennat? Meinaan vaan, että tiedän sitten olla vastaamatta.;)mac-käyttäjien vertaansa vailla oleva vertaistuki.
Voi sitä sanoa suoraankin että ei ole mitään käsitystä asista. - tulossa kesällä
tyhmäkö... kirjoitti:
"Ohjelmaa "SPS 13 Installer" ei voida avata, koska tämä järjestelmä ei tue sitä."
Mitä ihmettä?"SPSS 15.1 for Mac OS X will be fully compatible with the Intel©-based Mac hardware and is due for release in the summer of 2007."
siis toimii kirjoitti:
mac-käyttäjien vertaansa vailla oleva vertaistuki.
Voi sitä sanoa suoraankin että ei ole mitään käsitystä asista.>Voi sitä sanoa suoraankin että ei ole mitään käsitystä asista.
No sano sitten. Heikolta tosiaan näyttää.
Olet näköjään saanut juuri niin hyvää palvelua kuin olet ansainnutkin. Ja sama varmaan jatkuu joka paikassa, jos et korjaa kyselyasennettasi. Toivottavasti äly riittää moiseen, vaikka pahalta näyttää.
Kertakäyttönikkeilyäsi en enää ihmettele, se on todella viisasta jos on hölömö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1343297Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/742123Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371815- 1281747
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee271704- 1381365
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1061213"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!541156Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441045Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa33987