Vili on

poissa....

Rakas Vili kissa nukkui eilen pois luotamme.

Vili sairasti pitkään, mutta nyt hänen on parempi olla.

Vilille kerrottiin että nyt on lähdön aika, ja eläinlääkärille meno jne onnistui todella hyvin.
Vili oli koko elämänsä todella arka ja pelokas, mutta ennenkuin hänet laitettiin ikuiseen lepoon, hän oli todella tyyni ja levollinen...

Miksi tämä kuitenkin sattuu niin paljon, vaikka päätös oli oikea, koska Vili kärsi niin paljon sairauksistaan.
Luopuminen on niin tuskallista.

Vili syntyi kesällä 1993, Nukkui pois 7.12.2006

4

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cacao_blondi

      Voi ei. Näitä tämmöisiä "ilmoituksia" on tosi haikee lukea :(

      Otan osaa. :(

    • .......

      Toinen omista kissoistani piti lopettaa n. kuukausi sitten, ja se todellakin sattui enemmän kuin olisin uskonutkaan. Oma kisuni sairasti myös pitkään, eikä paljoa toivoa annettu, mutta vaikka henkisesti pystyi valmistautumaan siihen menetykseen niin se silti tuli ihan kamalana paukkuna. Vieläkin syömään kutsuessa kutsun molempia kissojani, joten ei sitä vieläkään ole tottunut ajatukseen :( Suru on kuitenkin ensiviikosta helpottanut jo paljon, ja tammikuussa olemme ottamassa kissanpentua nyt yksinäiselle kisullemme kaveriksi.

      Ihan itketti tuo sinun kirjoituksesi. Minun oli myös todella vaikea luopua ja lakata yrittämästä, vaikka se juuri oli kisuparalleni armollinen teko. Ikävä on paljon suurempi kuin olisin voinut kuvitellakaan, sekä minulla että avopuolisollani. On se vaan kumma juttu tavallaan.
      Tiedän, että ei lohduta se, että teit oikein. Mutta kyllä se suru hälvenee suremalla. Tsemppiä ja voimia sinne

    • sydämeni pohjasta!

      Kissan lopettaminen on vaikeimpia asioita, mitä itse olen joutunut kokemaan. Aika parantaa onneksi haavat. Kaikkea hyvää sinulle nyt ja tulevaisuudessa!

    • Jenxi

      on täälläkin. Perheemme yhetinen kissa jouduttiin lopettamaan toissailtana vakavan sydänvian vuoksi. Elinvuosia ehti kuitenkin kertyä kiitettävästi sydänviasta huolimatta, 14 vuotta :) Ikävä on..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      87
      5439
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4722
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3027
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      88
      2955
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2564
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1976
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe