Mikäköhän

kun koneeni jumahtaa paikalleen, siten ettei mitään tapahdu mistään.Tätä saattaa tapahtua 2-3kertaa viikossa. Kone on sitten sammutettava virtanapista. Koneeni on noin vuoden vanha ja pelannut tähän asti aivan mainiosti. Mitä olisi tehtävissä kun ei levyn eheytyskään tunnu auttavan. Mitä seuraavaksi voisi tehdä??????
3254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ongelma johtuu emolevyn ajureista.
Saattaa myös olla kyseessä emolevyn ns. tyyppivika. Myös AGP-väylän asetukset saattavat olla liian kireällä. Tapahtuuko tilttaaminen pelatessa?

Äänestä

"kun ei levyn eheytyskään tunnu auttavan"

Niin, joudut karulla tavalla huomaamaan että joka välissä jonkinlaisena poppakonstina tarjottu levyneheytys ei todellakaan korjaa jokaista olemassaolevaa vikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vikana kirjoitti:

kun koneeni jumahtaa paikalleen, siten ettei mitään tapahdu mistään.Tätä saattaa tapahtua 2-3kertaa viikossa. Kone on sitten sammutettava virtanapista. Koneeni on noin vuoden vanha ja pelannut tähän asti aivan mainiosti. Mitä olisi tehtävissä kun ei levyn eheytyskään tunnu auttavan. Mitä seuraavaksi voisi tehdä??????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu