Kaarlon vastaus seiskalle
mömmeli
113600
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hyväniin. Kyllähän se tiedetään, että lehdistöhän se aina liioittelee asioita. Terveisiä web-sivuston tekijälle, jotta etusivulla on jotain häikkää, kun kuva on keskellä tekstiä......
kirjoittaa Nisson poika. Ja ihan oikein että lähtee jo vaatimaan jotain oikeutta itselleen, sillä sen verran pahasti lehdet/jotkut ihmiset vihjailevat Kaarlon "muka ongelmasta" eli väkivaltaisuudesta.
Niinkuin olen useaan otteeseen todennut katsottuani 24/7:aa Kaarlossa ei mielestäni ole sellaisia piirteitä että ne viittaisivat väkivaltaan toista ihmistä vastaan. Uhoa on puheissa auktoriteetteja vastaan, mutta ne kohdistuvat juuri sellaisiin "ei henkilöihin" vaan systeemeihin.
Hyvä Kaarlo, asiallinen palaute.
millainen tahansa, en ymmärrä ettei joku pidä häntä väkivaltaisena tyyppinä. Eikö ole jo näyttöä riittämiin?
Soita viulua!!" Kiukiu
Nyt on ihan pakko kommentoida:
Kaarlo
Löytyy myös meitä jotka emme usko ns.roskalehdistön kirjoituksiin. Älä suotta aloita taistelua tuulimyllyjä vastaan, jos nuiden kirjoituksia yrität oikoa se taitaa olla bensan heittoa tuleen, tai jotenkin ainakin ihan loputon suo.
Pysy sellaisena kuin olet ja muista kunnioittaa itseäsi ihmisenä, vaikutat upealta mieheltä.
tottahan saa kommentoida ja pitääkin välillä palautetta antaa, mutta ei varmaan kannata mennä siitä edemmäs. Seiska ei yleensä oio juttujaan, mutta on mielestäni hyvä että Kaarlo halusi tuoda omankin näkökulmansa asiaan. Hänhän sen kuitenkin paremmin tietää mitä tuossa tapahtui.
Kaarlo kirjoittaa hyvin ja asiallisesti. Seiskassa on nyt tieto ettei ehkä kannata p....juttuja enää lähteä kirjoitteleen Kaarlosta. Luulen että katsovat nyt tarkemmin kun tietävät että voipi tulla vastinetta kirjoituksista.
Kaarlo pysy vaan asialinjalla ja vaadi että saat lukea kaikki sinusta kirjoitetut jutut(Seiskan) ennakkoon. Muuten toivon kuulevani sinusta jatkossakin hyvissä merkeissä. Olet aivan namuliini mieheksi.
tuota sen verran että kyllähän seiskassakin välillä jonkun sivun nurkassa pienellä mainitaan että jossain jutussa oli vääräätietoa. Taitavat ne korjaukset yleensä koskea juttuja jotka on kirjoitettu vihjeiden perusteella.
Jumalauta, etkö jo ite tajua! "Se oli herja, se oli herja!" "Antakaa mä hoitelen tään veikan ensin!"
Hullunkiilto silmissä kertoo kaiken!!!
vieläkään tajua, että sulla itsellä on päässä vikaa ja noi sun kommentit kertoo vakavasta sairaudesta, joka voi johtaa ties minkälaisiin tilanteisiin.
Sinunlaisia sekopäitä jotka haluavat nähdä kadehtimissaan ihmisissä omia piirteitään, on valitettavan paljon. Sinä olet vaarallinen ja ehkä sinun tulevaisuutesi on istua vankilassa ellei sitten ihan mielisairaalassa.
Luuletteko että Kalen luonteella se olisi jättänyt asian siihen?
Ei mika olisi lyönyt takaisin?
Ei muka lähtenyt perään, jos kaveri olisi lähtenyt pakoon?
Ennemmin uskon JOULUPUKKIIN!
Kale jurrissa, ja ei muka kävisi tappelemaan, mahdotonta!
oli saanut oikaisunsa Seiskaan......kannatti kirjoittaa siis. Kale on hyvä jäbä.