Vituttaa, mutta toisaalta olen hyvällä tuulella.
Tänään eräs poika katsoi minua pitkään ja tällä kertaa uskalsin jopa katsoa takaisin, josta olen tyytyväinen, koska en ole ennen ketään uskaltanut kuin hiukan vilkaista. Ja vilkuilipa toinenkin poika bussissa tänää :) .. Toisaalta tämä on aika ikävää, että moni ihminen näyttää kiinnostuneelta, koska kun en aikaiseksi saa mitään ja on se aika sama kuin kukaan ei katselisi. Mielummin olisin sellainen, että ketään ei kiinnosta, sillä se ei ainakaan aiheuttaisi tunnetta, että on niin helvetin paska tehdäkseen asioille edistystä. Vittujen vittu :(
hih :
2
290
Vastaukset
- Noz(
Näinhän se menee, että aina on vähän tyytymätön siihen mitä saa (siis tässä "saat" tätä ihastelua). Eipä ole hääppöinen niittenkään osa, joita ei huomioida ollenkaan. Sitä alkaa vaan turhaan kelaamaan olevansa niin ruma tmv, ettei ketään kiinnosta. Muttamutta ennenkö pahemmin ehdit kyrsiintyä tilanteesees, menet jututtamaan jäbää tai vaikka molempia. Jos toiselta tulekin pakit, on varamies jäljellä. Hyvinhän sulla on asiat.
- Satanic_Mistress
Itselläni on aikalailla samanlainen ongelma. Monet ihmiset vaikuttavat kiinnostuneilta, mutta en tee asialle muuta kuin annan sellaisen kuvan, että ei kiinnosta.
Aijjjai. Aina jälkeenpäin vituttaa kun niissä tilanteissa olin niin hyytynyt, enkä tehnyt mitään. Oiva ja hyvä esimerkki viimekin vuodelta, kun yksi poika oli tuijotellut minua viikkoja koulussa ja sitten eräänä päivänä hän kävelee ohitseni ja sanoi minulle jotain, en nyt kerro mitä, mutta minäpä perkele vaan jatkoin matkaa ja mietin sanoiko hän sen minulle.. mutta tiestystihän hän sanoi sen minulle, eihän siinä ollut muita! Tämän jälkeen pojan kiinnostus alkoi lopahtaa ja lopulta ei enää mitään kiinnostuksen merkkejä. Näin käy aina, oli se sitten kuka tahansa joka on kiinnostunut, tuntematon kaupungilla tai joku hiukan tutumpi koulusta.
Säälittävää, eikö totta! Täällähän on mukava valittaa. Huhhuh, hitusen puheliaampana ja rohkeampana löytyis iso liuta kavereita, mutta tällaisena mitä olen, ei löydy yhtäkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h442915Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062691Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv352411Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501918- 321884
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141523- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021213- 1771193
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.721041