On se niin kiva kun minä saan asua älvärissäni ja velkaa on enää alle 50 tuhatta mutta ei sitä paljoa ollut alussakaan niin että rakentakaa te vain niitä kalliita 300k€ luksusmökkejä Te joilla on varaa mä asun tässä nyt ja ELÄN
hahhaa tuo lisää kaljaa
Älvsbytalo
8
2004
Vastaukset
- samaa
Mieltä. Muut saavat vasaroida itsensä hengiltä lautakasojen keskellä
- jep jep
Laatu maksaa, ja toiset käyttävät laatuun suunnatun rahan kaljanjuontiin. Prioriteetit kullakin...
- piitkästämies
laatu ei maksa jos teet ite! Meilläkin kaikki on keskitasoa parempaa ja silti säästettiin mersun hinta! Revi siittä!
:) - siitä
piitkästämies kirjoitti:
laatu ei maksa jos teet ite! Meilläkin kaikki on keskitasoa parempaa ja silti säästettiin mersun hinta! Revi siittä!
:)minkä hintasesta mersusta puhut!?
Mutta kyllä tuo älväri pelle vois mennä muualle jauhaan tuota paskaa, onnellisesta elämästänsä parakissa! - piitkästämies
siitä kirjoitti:
minkä hintasesta mersusta puhut!?
Mutta kyllä tuo älväri pelle vois mennä muualle jauhaan tuota paskaa, onnellisesta elämästänsä parakissa!joo, paskat mitään rahoja auton ostoon ole. Ite vaan laskettiin että varmaan olis tullut 74599 (e200 bensa, classic lisävarusteet ja luxus pölykapselit, sis.toim.kulut) kalliimmaksi jos oltais avaimetkäteen teetetty. Vaimo sanoi lähtiessään että olis varmaan tullut valmiiksikin. Mun mielestä oli ihan hyvä ajatus jättää yläkerta ja alakerran pari huonetta tuonnemmaksi, onhan tässä jo kolme vuotta pakerrettu.
Samaa mieltä tosta pellestä, jotenkin arvattavissa että kirjoittaja asuu jossain sossun järkkäämässä kerrostaloyksiössä. Ihan kiva silti että on tuonkinlaisen kirjoitteluharrastuksen löytänyt esim pössyttelyn sijaan.
:) - vahvaa vähemmälläkin
piitkästämies kirjoitti:
joo, paskat mitään rahoja auton ostoon ole. Ite vaan laskettiin että varmaan olis tullut 74599 (e200 bensa, classic lisävarusteet ja luxus pölykapselit, sis.toim.kulut) kalliimmaksi jos oltais avaimetkäteen teetetty. Vaimo sanoi lähtiessään että olis varmaan tullut valmiiksikin. Mun mielestä oli ihan hyvä ajatus jättää yläkerta ja alakerran pari huonetta tuonnemmaksi, onhan tässä jo kolme vuotta pakerrettu.
Samaa mieltä tosta pellestä, jotenkin arvattavissa että kirjoittaja asuu jossain sossun järkkäämässä kerrostaloyksiössä. Ihan kiva silti että on tuonkinlaisen kirjoitteluharrastuksen löytänyt esim pössyttelyn sijaan.
:)Tänä aamuna heräsin ilman krapulaa-
tuloja on ,en mersua halaja-
älvärissä asun- talli on piiiitkästä
talliin mahtuu kolme japsia
tallin tekoon kolme piiiiitkää vuotta
älvärin tekoon meni yksi viikko
talliko parempi kuin älväri ?
saako tällä tukittua lärvisi? - piitkästämies
vahvaa vähemmälläkin kirjoitti:
Tänä aamuna heräsin ilman krapulaa-
tuloja on ,en mersua halaja-
älvärissä asun- talli on piiiitkästä
talliin mahtuu kolme japsia
tallin tekoon kolme piiiiitkää vuotta
älvärin tekoon meni yksi viikko
talliko parempi kuin älväri ?
saako tällä tukittua lärvisi?Niinpä, kolmella kaljalla ei sitä rapulaa onnistu hankkimaan. Onkos sullakin ne kolme japsia: 1. rikki 2. varaosiksi 3.ajossa ilman leimaa ? ;)
Oikeasti toi älvärin pystytys kestää ton viikon, vakmis (sähköt,tapetit,takat) menee kuukauden verran. Ai mistäkö tiedän... - vahvaa vähemmälläkin
piitkästämies kirjoitti:
Niinpä, kolmella kaljalla ei sitä rapulaa onnistu hankkimaan. Onkos sullakin ne kolme japsia: 1. rikki 2. varaosiksi 3.ajossa ilman leimaa ? ;)
Oikeasti toi älvärin pystytys kestää ton viikon, vakmis (sähköt,tapetit,takat) menee kuukauden verran. Ai mistäkö tiedän......on katsastettuja, mutta yksi mp. ja lisäksi kelkka tallissa (ei näy lunta). Kaikki tiptop (ammatin puolesta) mutta rakentamisesta en ymmärrä yhtään mitään eikä suvussakaan ole "Rauno Kankaita" ja muita "rak-makkeja". Siksi älväri.
Missä he olivat kun harkitsin talorakennusta? Nyt asutaan tässä mutta piitkästä ei tule jatkossakaan kuin jotain tallin laajennuksia, ehkä.
Lauta ja kakkosnelonen alkaa olla aika kallista odotetaan "rommausta" ja ostetaan "tikkuja" sitten....rautakauppiaan pakkohuutokaupasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14510820
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414135Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981577Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?741435Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396