Michelin X-Ice Northit surkeat ajaa

Villeeeeeeeeeeee

Ostin autooni Michelinin TM-testivoittajarenkaat X-Ice Northit. Vakiopaineilla on ajettavuus aivan kamala. Kuin ajaisi pienten kuulien päällä, perä menee sinne tänne kuin käärme.

Nostin paineita 0,2 baaria ja ajettavuus parani hieman, mutta on kyllä huonoimmat renkaat ajettavuudeltaan millä ikinä olen ajanut.

Onkohan noissa minun renkaissa jotain vikaa vai miten ihmeessä ne on voittaneet talvirengastestin? Arvostellaanko siinä ajettavuutta laisinkaan?

3

1008

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minulla

      Saabissa samanlaiset renkaat. Ei valittamista toimivat tosi hyvin. Sinulla on autossa vikaa, ei johdu renkaista.

      • niiden toimivuus

        Yrittäkää jo vitun tollot ymmärtää että samat renkaat ei käy kaikkiin autoihin yhtähyvin!!! Jos et ole huomanut niin on olemassa erikokoisei autoja, eri painoisia ja erilaisella painojakautumalla... Ja eri vetotavalla!!! Ihan turha sanoa että autossa vikaa!!! Ihan turha vittuilla, mee sinne mammas viereen kuuntelemaan vittuilua kun olet niin saamaton mies!!!


    • Ainakin Focus dieselissä toimii kyseiset renkaat hyvin. Menee suoraan ja tuntuu tukevalta ainakin näillä sulilla keleillä. Ja ovat melkeinpä hiljaisemmat kuin kesärenkaat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1089
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      194
      785
    3. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      40
      715
    4. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      205
      692
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      178
      678
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      101
      636
    7. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      38
      585
    8. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      43
      552
    9. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      24
      518
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      36
      504
    Aihe