IZArc

Mulla on koneella IZArc ohjelma ja elokuvia ja muusiikkia, jotka pitäisi saada purettua sillä, että näkyy ja kuuluu. Miten se tapahtuu? En osaa käyttää, vaikka kuinka yritän. Ohjelma näyttää olevan suomenkielinen, mutta ohjeet englanniksi ja en ymmärrä niistä yhtään mitään.
2423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toi IZArc taitaa olla pakkaus/pakattujen tiedostojen purku ohjelma. Kokeile esim.VLC media playeria tai WinAmppia leffojen ja musiikin toistoon.

Äänestä
  • Nero Showtime ja PowerDVD elokuvien katseluun ja musiikin kuunteluun ja Neron poltto-ohjelma. Vaan nämä tiedostot, jotka ovat valmiiksi olleet ilmeisesti izarcilla pakattuja, eivät toimi. Kuinka ne saa toimimaan? Pitääkö ne jotenkin purkaa sillä izarc-ohjelmalla ja miten? yritetty on, mutta lopputulos on aina sama, ei aukea. Yksi elokuva sisältää montakymmentä pikkutiedostoa, pitääkö jokaisellle erikseen tehdä joku temppu vai saako sen tehtyä jotenkin kerralla.

    Enkä edes tiedä mitä se pakkaus ja purku oikeastaan tarkoittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten toimii kirjoitti:

Mulla on koneella IZArc ohjelma ja elokuvia ja muusiikkia, jotka pitäisi saada purettua sillä, että näkyy ja kuuluu. Miten se tapahtuu? En osaa käyttää, vaikka kuinka yritän. Ohjelma näyttää olevan suomenkielinen, mutta ohjeet englanniksi ja en ymmärrä niistä yhtään mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu