Vaihdoin 95 malliseen mondeoon Motonetistä ostetut, edessä olevat kallistuksenvakaajan päissä sijaitsevat koiranluut tasan kuukausi sitten ja nyt kun vein autoa katsastukseen niin molemmat tapit olivat menneet yläpäästä aivan samoista kohtaa poikki. Herää vaan kysymys että mitä paskaa myyvät siellä. Taidan jatkossa ostaa tarvittavat varaosat jostain muualta. Oli muuten hyvä ettei katkenneet luut olleet rikkoneet vieressä olevia jarruletkuja. Tollasessa saattaa olla vaara tapahtua jotain vakavaa. Otin kyllä takuuseen uudet luut kun eivät rahaakaan palauttaneet,olisi vaan pitänyt vaihtaa johonkin toiseen tuotteeseen. Saas nähä kauan nää uudet sitten kestää?
koiranluut
Nimetön
51028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ikinä motonetistä tai biltemasta mitään osia mihinkään laitteesen. kannattaa tarkistaa alkuperäis varaosan ja tarvikeosan hinta ero, voi olla että ero on hyvin pieni. on toki hyviäkin tarvikeosia, mutta osa tarvikeosien myyjistä pitäis lailla kieltää.
taas yks asiantuntija
kirjoittajan kanssa,esim. motonetista yhdet jarrupalat ostaneena jotka olivat lähes 3 kertaa halvemmat kuin alkuperäiset,mutta kestivätkin vaan 32000km kun alkuperäisillä ajoin 68000km.
Motonetista ja Biltemasta voi aivan hyvin ostaa tarvikkeita (huom. tarvikeosa),pitäävaan katsoa mitä ostaa.
Ihan kaikkea ei kannata näistä kaupoista ostaa, jotkin varaosat kannattaa ostaa jopa merkkiliikkeestä.
Kiristänyt niitä pultteja liikaa? ..tuli vaan mieleen.