Mitäs teen vai teenkö mitään?Kleinin pentuni on 4kk ja on ruvennut haukkumaan/murisemaan ihan parissa päivässä kun tulen omilla avaimilla kotiin.Siis ei tee tätä kun olen itse kotona..vielä.Osasin odottaa tätä kyseistä rotua hankkiessa:) mutta miten puutun siihen.Asun vielä tällä hetkellä kerrostalossa.. :/
VahtiHauva!!
_kleinini_
1
183
Vastaukset
- Gingery*
haukkuu myös pari kertaa, vaikka tulis toinen meistä vain omilla avaimilla kotiin. Se on nyt päälle 14 vkoa vanha. Ihan alussa ei vielä haukkunut lainkaan, mutta nyt kasvettuaan on selvästi tullut äänekkäämmäksi.
En tiedä voiko siihen mitään tehä. Ovikellotreeniä ollaan harkittu. Et toinen soittas ovikelloo ja yritettäs opettaa ettei niin haukkus. Mut kokonaan ei varmaan saa kitkettyä pois... Kun on kerta vahtikoira ja sen pitää ilmottaa ovikellosta. Yksi päivä se haukahti hoopo telkkarista tulleelle ovikelloa muistuttavalle äänelle :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16012256
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454600Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1353653Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3631611Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461