Onkos käyttökokemuksia miten pelaa ruiskulla täytetty väripatruuna?Ainakin bil-temassa on ollut joskus tuollaisia ruiku värisettejä T:tulostuskulut alas?
Täytettävät patruunat?
3
175
Vastaukset
- Einomies Porkkakoski
Bilteman muste ollut "kuivumatonta" (varsinkin punainen) leviää ja sotkee joka paikan.
- suosittele
alkuunkaa. Kun ostaa vaik tarvikepatruunat Ingklubista. Sama asia. Ne on täytettyjä, paskoja, eikä pelitä.
Kuivia. Ja kun meet valittaa asiasta, ne lähettää tuplalaskun, etkä saa mitään.
Itse kokeillut, ja sanon, et kandee mieluummin ostaa kaupasta aidot patruunat. Säästää moninkertaisesti, kulut takas. Tarvikepatruunat, ovat joko tyhjiä, taikka kuivia.
Toinen vaihtoehto, edulliseen tulostukseen, on hankkia Laser tulostin.- Steriili
Onhan noita juttuja kuulunut kaiken suuntaisia. Toisilla onnistuu toisilla ei. Omaan matkakirjoittimeeni (Canon BJC-50) ei enää joka putiikissa ole musteita, joten olen hankkinut tarvikesellaisia. Viimeisimmät InkClubista.
Tuossa yks päivä musteet olivat vielä matkalla ja tarve oli tulostella. Ei muuta kuin 2mm poralla reikä kasetin yläosaan ja Bilteman mustetta sisään (hommasin joskus vuosi sitten muuhun tarkoitukseen). Reikä umpeen teipillä ja menoksi.
Tuloksena todella hyvää, mustaa tekstiä. Paljon parempaa kuin aiemmilla tarvikekaseteilla ja HALVALLA. On nyt ainakin muutaman viikon toiminut hyvin, eikä ole tursannut mustetta ulos ylimääräisestä reiästäkään.
Mutta - tämä siis toimi minun tapauksessa. Aina voi yrittää jos jaksaa kantaa mahdolliset seuraukset (roskiin).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658