Älytöntäj

Uskomattomia kommentteja noilla Xboxin kannattajilla
Kokeilisivat Wii konsolia,niin sen jälkeen
Xbox lentäs pihalle,surkeita puolusteluja
konsolinsa puolesta,eikä he itsekkään siihen usko,
kateellisia ovat vaan.
8526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eläs itse puolustele Wiitäsi ipana. Vaikutat yhtä väkivaltaiselta huiskijalta kuin kanssa ihmisesi. Pysy edes housuissasi.

Äänestä

Wii ei tarjoa mitään mistä älykäs ihminen olisi kiinnostunut.

Äänestä
  • Useat klassisen musiikin ystävät ovat tunnetusti tohtoristason väkeä. Wiille ilmestyy "Wii music", jossa päästään johtamaan orkesteria. Toisaalta pelit on tarkoitettu viihteeksi, enkä ainakaan itse jaksa rasittaa päätäni puhki viihteen parissa.

    Paljon älyä vaativia strategia- ja simulaatiopelejä ei ilmesty millekään konsolille, eikä strategiapelien kuningas shakki tarvitse tunnetusti virtuaalista käyttöliittymää.

    Mistäköhän Xbox360:n peleistä älyköt ovat kiinnostuneita?

    Äänestä

  • W11F4NB0Y kirjoitti:

    Useat klassisen musiikin ystävät ovat tunnetusti tohtoristason väkeä. Wiille ilmestyy "Wii music", jossa päästään johtamaan orkesteria. Toisaalta pelit on tarkoitettu viihteeksi, enkä ainakaan itse jaksa rasittaa päätäni puhki viihteen parissa.

    Paljon älyä vaativia strategia- ja simulaatiopelejä ei ilmesty millekään konsolille, eikä strategiapelien kuningas shakki tarvitse tunnetusti virtuaalista käyttöliittymää.

    Mistäköhän Xbox360:n peleistä älyköt ovat kiinnostuneita?

    Wiille ilmestyy yksinoikeudella Big Brain Academy ja lukuisia puzzle-pelejä.

    Äänestä

Missä on vanha kunnon Wii60-henki?!

http://www.wii60.com

Minulla ei ole mitään xbox360:ä vastaan, vaikka mielestäni Wii onkin monin verroi parempi konsoli. Mutta ne ovatkin aivan erilaisia konsoleita ja niiden valttikortit löytyvät aivan eri osa-alueilta. Siksi niiden paremmuutta on paha mennä vertailemaan yleisemmästä näkökulmasta - vaikka kukin tietysti muodostaa oman näkemyksensä asiasta.

Mielestäni ainoa huono uuden sukupolven pelikonsoli on ps3. Sillä ei ole oikeastaan mitään sellaista annettavaa, mitä Wiiltä tai xbox360:lta ei löytyisi. Sitäpaitsi WIIN JA XBOX360 SAA MOLEMMAT SIIHEN HINTAAN KUIN PELKKÄ PS3 MAKSAA!

Joten ehdottaisin xbox-ihmisten hautaavan sotakirveensä Wiitä vastaan ja keskittävän kritiikkinsä mielummin ps3:a kohtaan. Wiissä on pelaamisen tulevaisuus.

------
Why couldn't Wii be friends?

Äänestä
  • asiaa. Wii ja xbox 360 ovat kummatkin todella hyviä pelikonsoleita, toisin kuin ps3!

    Äänestä

grafiikat repii silmät ruvelle ja ohjain on huono mutta ei hätää jos graffat kestää ilman hitsauslaseja ja hommaa padin niin wii on ihan hyvä laite.

Äänestä
  • Kokeilkaa hyvät ihmiset joskus. Ei minustakaan tullut Final Fantasy -fania, ellen olisi kokeillut niitä. Todennäköisesti lähes kaikki ihmiset Wiihtyvät Wiin edessä vähintään 10 minuuttia. Kokeilkaa, hyvät ihmiset! Kokeilkaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jäkätijäk kirjoitti:

Uskomattomia kommentteja noilla Xboxin kannattajilla
Kokeilisivat Wii konsolia,niin sen jälkeen
Xbox lentäs pihalle,surkeita puolusteluja
konsolinsa puolesta,eikä he itsekkään siihen usko,
kateellisia ovat vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu