Konsertissa käyneet!

Huomio!

Aion mennä Madonnan seuraavaan konserttiin,kunhan kiertue taas starttaa joskus tulevaisuudessa.

Olen epätietoinen miten saan liput varattua, ja muitakin kysymyksiä olisi, toivottavasti joku konsertissa käynyt vastaisi.

Missä Madonnan konsertti pidettiin?-

Mistä tilasit liput?-

Tilasitko netistä vai mistä?-

Voiko liput tilata Suomen Lippupalvelun kautta?-

Paljonko maksoivat?-

Kuinka kauan menit ennen konsertin alkua paikalle?-

Voiko kuvata?-

Kiitos kaikille jotka vastaavat:)

3

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erizo

      En ole käynyt Madonnan konsertissa, mutta osaan vastata muutamaan kyssäriisi.

      Jos aiot mennä konserttiin, joka on Pohjoismaissa, lippupalvelun nettisivujen kautta löydät suorat linkit Ruotsin, Norjan ja Tanskan vastaaviin virallisiin lippupalveluihin. Lippupalvelun kautta EI VOI tilata lippuja ulkomaisiin konsertteihin; firma ei ole välityspalvelu.

      Itse kävin hiljattain Lontoossa katsomassa Christina Aguileraa ja tilasin liput paikallisesta "Lippupalvelusta" eli Ticketmasterista. Muitakin lipunvälitys saitteja on, mutta ne myyvät tikettejä paljon kalliimalla, joten kannattaa pidättäytyä ensisijaisesti Ticketmasterissa.

      Iso-Britannia: http://www.ticketmaster.co.uk
      USA ja kai kansainvälinenkin: http://www.ticketmaster.com

      Muillakin mailla on paikallisia Ticketmastereita.

      Eli netin kautta pystyy tilamaan taikka soittamalla.

      Ennen kuin artistin kiertue alkaa, tulee tiedotus kaikista kaupungeista, jossa konsertit on. Tämä kaupunkilistaus tulee hyvissä ajoin ennen kuin liput menevät myyntiin.

      Christinan konsertin ollessa kyseessä Wembley Arenan ovet avattiin klo 19 ja itse tapahtuma oli merkitty lippuihin alkavaksi klo 20. Käytännössä tuo alkamisaika ei koskaan pidä paikkaansa ja tuona iltana, kun olin Wembleyllä, Christina asteli lavalle noin klo 21:30.

      Kamerapolitiikka on varmaan melko vapaata nykyään.

      Madonnan piletit ovat KALLIITA. Olen kuullut puhuttavan jostain £160 hintaisistakin tiketeistä (usein monta eri hintaa riippuen, missä istuu). Tuo summa euroissa on noin 270 euroa. Maddefani on konkari Madonnan konserttien suhteen, joten kannattaa odottaa hänen vastaustaan tähän asiaan.

      • Huomio!

        Vastauksista, sen jo tiesinkin että Madonnan liput ovat todella kalliita, mutta olenkin valmistautunut jo siihen;)


      • maddefani
        Huomio! kirjoitti:

        Vastauksista, sen jo tiesinkin että Madonnan liput ovat todella kalliita, mutta olenkin valmistautunut jo siihen;)

        Kirjoitinkin vinkkejä miten lippuja saa parhaiten tänne: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=4500000000001117&posting=22000000020951836

        Lisäksi tuosta jäi Ruotsin lippupalvelu http://www.ticnet.se jos M sinne sattuisi huhutulla vuoden 2008 kiertueellaan tulemaan.Jos seisomapaikan ostaa kannattaa keikkapaikalle saapua samana päivänä n.8-9 aikaan aamulla niin mahikset eturivin paikkoihin.

        Lippujen hinnat vaihtelevat kaupungeittain,Lontoossa kalleimmat 170 puntaa(253 euroa),Pariisissa seisomapaikka n.60 euroa. jne.

        Nyt vaan odottamaan uutta levyä ja kiertuetta!Tosin tuleehan tämänvuotinen Confessions Tour TV2:lta uutena vuotena :D


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9097
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      373
      7784
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      160
      5408
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2292
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2069
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1698
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1646
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1381
    9. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      434
      1310
    10. Stefusika räkättää

      kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      1186
    Aihe