Onko kenelläkään kokemuksia Riistamaan kaupittelemasta ZOS-kiikarista. Lähinnä rata- ja hirvikäyttöön. Hyvä vaiko susi? Hintaa näyttäis parhaalla mallilla olevan e-bayssa 139 e, eli ei ainakaan hinnalla pilattu.
ZOS
8
2143
Vastaukset
- olipa..
se zos tai monella muulla eri merkillä varustettu kiinalainen (samaa kiikaria monella eri merkillä!) Niin moista en itselleni enää ota, kuin ehkä pienoiskiväärin päälle, jos köyhyys iskee.. itselläni oli ensin 6-18 sai tihrustella maalia joka oli joka 100m päässä ja sitten ase särkyikin .308 päällä..no tilalle tuli 24 asti suurentava kiikari, jossa korkeus säätöä 100m n15cm, toinen samanlainen tuli takuuseen jonka suurimmalla suurennoksella en edes selvää kuvaa aikaan saanut..en kyllä suosittele...
Kertoisitko ensin speksit kivääristäsi?
- Hammarby
30-06 Sako. Ja olipa mukava lukea ihan oikeaa asiantuntevaa kritiikkiä. Taitaa olla viisaampaa karttaa koko merkkiä. Vai kiinalainen, nimi kyllä viittaa tsekkeihin mutta taitaakin olla kiinalainen juttu.
- Harrarby
Hammarby kirjoitti:
30-06 Sako. Ja olipa mukava lukea ihan oikeaa asiantuntevaa kritiikkiä. Taitaa olla viisaampaa karttaa koko merkkiä. Vai kiinalainen, nimi kyllä viittaa tsekkeihin mutta taitaakin olla kiinalainen juttu.
en kyllä tiedä mitä speksit tarkoittaa mut vissiin aseen tietoja, tai sitten ei...
Harrarby kirjoitti:
en kyllä tiedä mitä speksit tarkoittaa mut vissiin aseen tietoja, tai sitten ei...
Pistä suosiolla SAKOn päälle kunnon tähtäin.
http://www.finnaccuracy.com/nf_NFBR.html
Vaikka nuista tuo pienin malli, toki muitakin on markkinat täynnä.
Tähtäinasioissa kannattaa kerralla hommata hyvä kunnon renkailla, niin ei tarvitse sitten kiroilla.- tuolta vahan
k0rh0nen kirjoitti:
Pistä suosiolla SAKOn päälle kunnon tähtäin.
http://www.finnaccuracy.com/nf_NFBR.html
Vaikka nuista tuo pienin malli, toki muitakin on markkinat täynnä.
Tähtäinasioissa kannattaa kerralla hommata hyvä kunnon renkailla, niin ei tarvitse sitten kiroilla.asiallisempaa juttua: http://www.eralle.net/forum/viewtopic.php?t=23199&highlight=zos Itse tilasin tänään Zosin, ja saas nähä millanen on. Hintalaatusuhde kuulemma on kunnossa.
- Red Devil
Itselläni on Tikka T3 päällä kyseinen kiikari ja kaliberi on .308 Hyvin on ainakin tähän asti kestänyt, olen ampunut sillä noin 80 laakia, eikä ole tarvinnut välillä kohdistaa uudelleen, muuta kuin kerran ja silloinkin vaihdoin panosta kevyempään. Käytän kyseistä tykkiä linnustuksesta. Aseestani löytyy kuva eränkävijät.netistä, samalla nimimerkillä. Itsekin ensin vähän epäilin ensin et kestääkö kyseisen kaliberin päällä, mut ei ainakaan vielä ole lauennut.
- metsien mies..
mulla on toi ZOSin 3-9x40 ja bsan 3-9x40 ja mun mielestä zozssi on laadukkaampi ja paljon halvempi, rekyylin kestävyyttä en tiiä ku se on piekkarissa ja pelittää hyvin sen niskassa.. suosittelen lämpimästi meinaan hinta laatu suhde on toosii hyvä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564364Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky933633Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1003242Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681853Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161843Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.751068- 81743
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.102739Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä22724- 32691