Sain 2k ehdollista kun toimin antaen ilmi muun porukan. Tuosta he eivät tykänneet ja alkoivat kiertää minua ja pilkkasivat. Mentiin olusille ja yks joka tarjosi huusi neljä tuoppia ja Bollelle kauroja. Koko bubi räjähti nauramaan.
Minulla ei ole menestystä naismaailmassa. Selvinpäin olen ujo ja päissään jotenkin töppään. Ne ei ymmärrä minun huumoria ku se on Benny Hillmäistä.
Yhdet käräjät olis edessä ja pelkään ehollisen menevän. 3 varkauden yritystä. Mitä jos joudun Sörkkään? Se olis shokki äitille.
Miksi aina minä?
8
737
Vastaukset
- ei pala tulessakaan.
Ihan oikein tuommoselle dorgalla.
Ootsä vaan niin että tekis mieli tarjota maitoa ja munkkia. - Bolle
jatka samalla lailla, poliisi saa maksaa nykyään palkkion vihjeen antajalle, hakeudu sinne ilmiantajaksi.
Anna kavereiden nyt nauraa, ilmianna aina kaverisi rikoksista, tienaat lisää ja säästä rahat.
Muutaman vuoden kuluttua kun kaverisi suorittavat pitkiä tuomioita vankilassa, elä sinä herroiksi, käymällä ravintoloissa ja matkoilla hienoissa kohteissa, ota aina yhden vankilassa olevan kaverin nainen mukaan ja polje sitä sitten kunnolla, myös kakkoseen. Myöhemmin sitten muistelet ja kerrot tehtyjä matkoja ja tekoja kavereille, tuopillisen ääressä rennosti uhdessä naureskellen:)
Jumalan olkoon kanssasi - Bolle
Kun joku esiintyy minuna, tuossa elenpämä, voin pahoin. Sanoin lääkärillekin että ihailen itseäni. Mutta sanokaa mitä sanotte, otan akan mistä saan, käräytän kaikki jos siitä on hyötyä, epäilen jopa poliisia rikolliseksi.
- Martta.
Jos Bolle on mikä on antakaa olla!
Hyvää juolua Bolle.- Pekkala,,,
Mitäs Pekkalan Martta?
- jetson
siis vasikoimalla saa uusia kavereita varsinki linnassa. sul on hyvii kavereita ku pyörii sun kanssas viel ton jälkee onnee teille koko poppoolle.
vasikat saa kovimmat tuomiot- Bolle
En minä ilkeyttäni ilmianna ketään.
- Bolle
Bolle kirjoitti:
En minä ilkeyttäni ilmianna ketään.
Aion kostaa raiskaajilleni!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399140Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737873Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605547William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542334Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62079Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821729Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191664Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921413Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381348Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt61206