Katselen Canal Digitalia satelliittilautasen kautta,Canalin omassa boksissa siis kortti. Nyt olen ostamassa korttipaikallista tallentavaa digiboksia,mutta niissä tuntuu olevan erilaisia lyhenteitä korteille. Mikä kortti mahtaa olla tyypiltään Canalin pankkikortin kokoinen katselukortti.Onko CI?? Vai Conax? Vai mitä niitä on?? Ja toimiikohan se esim. Topfieldissä?
Mikä kortti?
Canalilla
6451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.canaldigital.fi/templates/FAQArticle____5756.aspx
tuolla nuo toimivat vastaanottimet on listattu.
eli tarvitsee olla vastaanotin, joka tukee conax-linkitystä.
Taitaa canali olla perunut koko linkitysen(naittamisen).
Kiitos sulle, Topfield TF5100PVR-mallissa on seuraavat ominaisuudet: Kaksi Common Interface-moduulipaikkaa CONAX-,CRYPTOWORKS-,IRDETO-,NAGRAVISION-,SECA-ja VIACCESS-moduuleja varten.
Eli kysymykseni edelleen,että näkyykö ko.laitteessa Canal :n kortilla lähetykset lautasen kautta. Canalin linkkisivulla,ei ollut kyseistä laitetta.
onko tosiaan perunut sopimus-liittymien parittelunkin? se olisi hieno homma.
sehän on tiedossa jo, että jos ärrältä hommaa parin viikon prepaidin, niin se toimii laitteessa kuin laitteessa t ja s -verkossa.
itse ajattelin noksun 9802 boksiin hommata sivusyötön niin voin silloin tällöin ostaa canalin prepaidin viasatin kanavien lisäksi.
Se CI on paikka modulille (ovat kalliita) (Conax tai muu) johon sitten vastaava kortti ängetään.
Tiedoksi sitten muille,ei näy CD:n satelliitti kortti suomessa myytävissä kovalevyllisissä Topfieldeissä. Saksasta saa Topfieldin satelliittimallia,mutta kappas vaan siinä on ainoastaan yksi viritin,että silleen ja se siitä.