Olen huono pitämään lupauksia, ja ainaisesta poikaystäväni mustasukkaisuudesta en aina uskalla kertoa hänelle kaikkea mitä teen. Hän ei pidä jos vietän ystävien kanssa aikaa kaupungilla hiukan enemmänki vaan alkaa pikkusenkaan pitemmän ajan päälle epäilemään. Olen pari kertaa jäänyt kiinni 'valheesta' kun en ole kertonu hänelle koko totuutta. Esim. jos olen sopinut näkeväni ystävääni tietyssä paikassa, mutta hän onkin halunnut siirtää tapaamispaikkaa ja minulle on tullut tunne ettei poikaystäväni pidä siitä olen myöhemmin kertonut hänelle tavanneeni ystävääni sovitussa paikassa tai jos seuraamme on liittynyt miespuolinen ystävä en välttämättä ole uskaltanut mainita kumppanilleni tästä. Jäin valehtelusta viimeksi eilen kiinni ja meille syntyi riita. Poikaystäväni halusi karata tilanteesta, mutta yritin estää hänen lähtönsä menemällä tielle koska halusin puhua asiat silloin halki. Hän käytti väkivaltaisia otteita minuun ja karjui kun en siirtynyt tieltä. Teinkö minä väärin vai kumppanini ? Voiko mikään enää pelastaa meitä ? Poikaystäväni on kerran pettänytkin minua, mutta olen yrittänyt antaa sen hänelle anteeksi.
Seurustelukumppanin väkivalta
3
761
Vastaukset
- sentään
1. Teit väärin kun estit. Mies yritti ratkaista tilanteen itselleen ja sinulle edullisesti eli pakeni. Jos estät, voit saada turpaasi.
2. Hän on mustasukkainen ja sinä riippuvainen. Sovitte siis toisillenne. Jatkakaa ihmeessä!
3. No ei vaiskaan. Hakekaa apua tai erotkaa, noin ette voi jatkaa! - tapahtuu kauheita
et ole aivan terve. Sinun laisten on parempi olla yksin et ole kypsä parisuhteeseen. Olet epäluotettava ja kiero valehtelija siperia olisi sinulle sopiva paikka. Olet niin sairas että yrität loppu ikäsi kostaa rakkaallesi hänen erehdyksensä.Painu helvettiin kukaan ei tule sinua kaipaamaan.
- haizaparal
Kerro totuus, asiassa kuin asiassa. Salaamalla et voita mitään, luultavasti aiheutat lisää ongelmia. Ja miksi salata, jos kerran ei oikeasti ole mitään salattavaa.
Mikäli suora totuuskin aiheuttaa toisessa osapuolessa sairaalloista mustasukkaisuutta, niin päätä haluatko elää tällaisessa suhteessa loppuelämäsi ?? Ahdistavaa, eikö ?
Ja jos haluat kaikista epäilyistä huolimatta jatkaa, suosittelen parisuhdeterapiaa jotta vältyt mahdollisilta fyysisiltä yhteenotoilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944233Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293213No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10949
- 136936
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11770