Mikä vikana kun mopo alkaa 'pätkiin' ajossa ja ei kierrä kunnolla ja lopulta sammuu? Sitte kun vähän ajan päästä käynnistää nii lähtee kuin mitään ei olis ollukkaan. Tätä ilmenee vain sateella ja märällä kelillä.
paskana?
mopomopomopo
131161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mikä ilmanputsari on käytössä?
Ainakin Powerfiltterit sun muut vapaammin virtaavat imevät vettä sekä paskaa melko helposti, kun kyseessä on vesi, aiheuttaa se pätkimistä sekä sammahtelua.
se on vakio putsari
mopos 4-t vai 2-t??
saattaa johtua tulpasta... ainaki omassa vespassa underin laiton jälkeen pääsi heittään kaikkee paskaa ja vettä pyttyyn sadekelillä ni se sit kasteli tulpan...
mul on sama homma aina ja sille ei voi mitää...
tulppa ja tulpanhattu on ne, joista kannattaa ensimmäisenä etsiä vikaa. onko tulppa vanha? tulpanhattu saattaa sateella kastua ja aiheuttaa häiriöitä, jos on avoimella paikalla.
mikä mopo?
Tulppa on varmaan 2v vanha ja mopo on gilera h@k.
tulppa vaihtoon, auttaa mitä luultavimmin aika paljon myös käynnistykseen. tulppa kannattais muutenkin vaihtaa vuoden välein, vaikkei meniskään rikki. ei ole kuitenkaan iso sijoitus tuo 3e... putsaa samalla tulpanhattu irtoliasta, kun lykkäät uuden tulpan sisään.
tulpanhattu on uus ja mopo lähtee aina ekalla polkasulla käyntiin, mutta sateella parin kilometrin ajon jälkeen ei enää kierrä ollenkaan.
Mikähän vois olla vikana kun vilkut lopetti toiminnan ja samalla meni sähköstarttikin? Akku ja maajohto on katottu.
kosteus häiriöitä!!! Tulpan ja tulpan hatun välissä kosteutta ja sille ei vaan voi mitään niin älä valita!!!
ottaakos h@kissa virrat etuvaloon magneetolta vai akulta? muistelisin että akulta, mut en ole ihan varma, ni kysyn vielä. ja toimiiko etuvalo silti?
valot toimii normaalisti, paitsi jarruvalo ja vilkut
valot toimii normaalisti, paitsi jarruvalo ja vilkut