tässäpä mainio Ufo-aihio kas kun ei ole alettu kehittämään pitemmälle??
http://www.guns.connect.fi/innoplaza/energy/plasma/lifter/lennokki.html
http://www.guns.connect.fi/innoplaza/energy/plasma/lifter/lennokki.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
uusi. Tuo Towsend Brown josta puhutaan tuossa jutussa, perusti itse asiassa USA:ssa ufojärjestö NICAPin joka aikoinaan oli ' suurin ja kaunein ' ufojärjestö.
Joten kyllä Brown yritti kopioida ufojen lento- ominaisuuksia jo 1950-luvulla.
täytyykin ihmetellä josko tuota ilmiötä ei jo tähän päivään mennessä ole käytetty hyödyksi, onhan ydinreaktoreista tehty pieniä mm. sellaisia joita on majakkakäytössä, joku aika sitten luin että neuvostoliittolaisesta majakasta jopa joku käynyt vohkimassa sellaisen.
Oisko nyt kuitenkin niin että joku noista lautasista on imisen tekele.
Ionimoottorihan on jo keksitty. Siinä pakoaineena toimii kaasu.
Sen sijaan metallihäkkyrän/lentävän lautasen painonvähennykselle tyhjiössä ei ole ilmeisesti vieläkään keksitty pätevää tieteellistä selitystä. Ihmisen tekeleitähän nämä tässä tapauksessa ovat, normaalit fysiikan labrat kykenevät uusimaan koejärjestelyt jos haluavat.