Hajosiko Känny?

Kertokaapa miten kestäviä ovat puhelimenne olleet, jos hajonneet niin miten?

Linkkejä myös tulemaan!!!
6548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minulla on tällä hetkellä nokia 6125 gigan kortilla ja on hyvin jo puoli vuotta toiminut. :)aukaistessa aina sarana äänekkäästi naksahtaa ja muutenkin on löystynyt ja nitisee ja natisee koko vehje!

1. Puhelimeni Nokia 3310: oli puolivuotta ja putosi järveen, en malttanut odottaa vaan panin virran päälle jo tunnin päästä eikä puhelin enää käynnistynyt.

2.puhelimeni Nokia 3210 oli vuoden, äiskä tiputti lattialle vahingossa metristä ja näyttö kahtia, toimi mutta ei siitä näytöstä selvää saanut, soittaminen myös toimi. myöhemmin näytön värit levisi kokonaan

3. nokia 2300 hyvin toimii vieläkin, ei ongelmia. putosi 2 metristä lattialle ja sammu mutta kun panin virran päälle niin käynnisty hyvin!

Äänestä
  • Mun 5110 tippu kenttään ja otti sen verran damagea, että ei enää käynnistynyt.

    Tämän jälkeen oli 6110 joka vahuuttaan veti väkevät ja tilttas. Ei edelleenkään tiedetä syytä.

    Sitten tuli 6610 josta hajos ensin äänen säätö joka korjattiin poikaystäväni kanssa ja nyt äitilläni ollessa näyttö on alkanu veteleen viimesiä.(ei kannata enää korjailla, sama ostaa uusi.)

    Sitten mulla oli 3220. Kerkes ehkä nuin puolivuotta olla ja sano yhtäkkiä vaan kaput! Ei toiminu mihinkään suuntaan. Meni luotto 3000 sarjan puhelimiin siinä, kun pikkusiskolla teki saman heti perään 3220. Silläkään kerenny olla ku puoli vuotta se.

    Nyt mulla on nokia N73 muistikortilla. Hyvin on muuten kestäny mutta 3 tunnin käytön jälkeen jäi tattinappula mun miehen kouraan. Seki asia on jo fiksattu ja ei mitään ongelmaa ole ollu enää.

    Tästä voi päätellä, että minulla on melko huono säkä ollu puhelimien kanssa.:)

    Äänestä

  • Hajonneita:
    Nokia 7210 - äänenvoimakkuusnappi hajos -> äänet aina täysillä, ei hyvä
    2300 - Yleistä vikaa joka puolella.
    SonyERicsson P900 - Näyttö ei kestäny päälle romahtavaa sänkyä :/ (Myynnissä, toimii muuten)
    Motorola T191 - kesti lähes mitä vain, niinkauan kunnes akku ei pitänyt enää edes yhtä päivää ja ostin uuden. Nykyään ei lähde käyntiin, en tiedä miksi.

    Äänestä

Sama vika mulla 6101 sarana rätisi ensin,sitten irtosi pala oikeasta kulmasta.Nämä viat alkoi heti puolen vuoden jälkeen.Liikkeissä jo myönnetään Nokian huonontunut laatu, eikä suositella kyseisiä malleja.Meillä on myös Korealainen läppis joka on yli 2v vanha.Ei mitään vikaa jousen toiminnassa.Joten ei ihme että meillä myös merkki vaihtuu lopullisesti.Kyllä autotehtaat vetävät vialliset autot korjaukseen,mutta Nokia on ollut aivan hiljaa kyseisten ongelmien takia.Olisi Ryhmäkanteen paikka.

Äänestä
  • tippus traktorin sivulasist ko jossaivaiheessa avasin sen vahingossa ja toden näköisesti jäi renkaan alle mut en löytäny sitä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjanneoulu kirjoitti:

Kertokaapa miten kestäviä ovat puhelimenne olleet, jos hajonneet niin miten?

Linkkejä myös tulemaan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu