kertokaapa mulle olisiko istanbulissa uimarantoja. missä ja millaisia? voisi yhdistää rantalomaa ja kaupunkilomaa...
uimarantoja Istanbulissa
4
1246
Vastaukset
- Zeynep1
Tere, ei ole rantoja istanbulissa vaan pari jokseenkin myrskyista ja saastunutta paikkaa Istanbulin ulkopuolella. Kokeile surffata solar beach ja club dalya googlesta, molemmat on mustanmeren rannalla n. 1h matkan paassa istanbulista kilyokseen. kesaisin aivan tupaten taynna. paasymaksu siina 30YTL.... merenkaynti on aika villia (joka kesa hukkuu joku aikuinen mies niissa pyorteissa).... Parempi vaihtoehto on suunnata istanbulista 3.5h laivalla marmaramerelle jossa on marmaran ja avsan saaret. hotellit on halpoja ja rannat tosi OK. www.ido.com.tr osoitteesta loydat katamaraanilaivojen lippujen hinnat ja aikataulut. uimakausi alkaa siina kesakuun kolmannella viikolla, sita ennen on useimmiten aika viileata.
paras vaihtoehto on uimisen kannalta uima-altaat: keskustan marmarahotellin allas on OK (paitsi etta iltaisin lokit ui samassa altaassa!) ja toinen kiva on park orman 4. leventin metropysakin suunnalla (metrolla vikalle pysakille ja sielta dolmukseen joka menee istiniyeen). paasymaksu park ormaniin on n. 40YTL viikolla, viikonloppuisin 60YTL. ei ole halpaa huvia mutta rusketuksen siina saa ainakin.- -karvapää-
näin minä vähän arvelinkin että saa nähdä hiukan vaivaa...kiitos tiedoista.
- daima
kyllähän se kaupunki on ainakin caddebostaniin (muistaakseni caddebostan, en kyl ihan satavarma ole) laittanut vähän rantaa missä voi periaatteessä käydä uimassa, ja paikalliset (ainakin ne, joilla ei ole varaa ja aikaa käydä kauempana/uima-altailla) välillä uivat siellä... vaikka tosiaan vesi on kyllä niin likasta etten kyllä itse ainkaan menisi uimaan..
Sileen voi kanssa mennä, mustan meren rannalle, sinnekään ei ole pitkä matka :)- tuuliiluut
On siellä rantaa, mutta enpä arvaa suositella uimista. Rannalla kulkeminen on toinen juttu, mukava ulkoilupaikka vaikkapa sauvakävelyyn:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1901201Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221068- 70800
- 48794
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53740- 60649
- 33642
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva48642- 52607
- 50595