Viro meitä edellä... YLE:n johto??
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000000395&posting=22000000021934388
Kukahan tämän homman
2
246
Vastaukset
- Utelias
Mitenköhän Viron valtio aikoo tuon diginsä toteuttaa kun heidän valitsemansa ratkaisu on paljon kalliimpi kuin mitä Suomen ja tunnetusti Viro nyt ei ole niitä kaikkein varakkaimpia maita. Monissa perusasioissa ollaan tosi lapsenkengissä.
Voihan se olla komean näköistä jos naapurin sedällä on pihassa Ferrari, mutta surkeaa jos hänellä ei ole varaa ajaa sillä.- etu.
Juuri noin!
Jos meillä olisi valittu joku erikoinen teräväpiirtoa tukeva standardi, muut tuskin olisivat seuranneet perässä, koska tekniikka olisi ollut huippukallista. Boksit eivät olisi menneet kaupaksi ja koko kokeilu olisi kuopattu jo viime vuoden lopulla DAB-radion kanssa.
Tavalliselle kansalaiselle ei olisi tullut näkyvää lisäetua, vaikka niitä bokseja olisi jaettu ilmaiseksikin. HD-televisiot alkavat yleistyä vasta nyt, suurin osa kansasta katsoo vielä pitkään vanhaa kuvaputkitöllöä ja ostaa sen taulun sitten muutaman vuoden kuluttua 500 eurolla.
Nyt meillä on järjestelmä, johon siirtyminen halvimmillaan ei maksa viittäkymppiä enempää ja jota joka tapauksessa sadat tuhannet on katselleet jo ainakin pari vuotta. Ainakin Euroopan laajuiseen digijärjestelmään bokseja valmistetaan miljoonittain, vain maakohtaisesti tarvittaessa softaa viilaten. Silti muualta ostettu boksi toimii yleensä Suomessakin, kunhan ei odota DVB-tekstitykseltä liikoja ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637