Osaatteko sanoa, mikä voisi olla vikana, kun koirani takatassun karvat (anturoiden välistä ja jalan sisäsivusta vähäsen) ovat ihan punaiset?
Pesemällä ei pois lähde, haavoja en itse ainakaan tutkiskellessa löytänyt. Koira ei arista jalkaansa, eikä se muutenkaan tunnu vaivaavan. Koira kyllä "lutkuttaa" jalkaansa kuin vauva tuttiaan, mutta on tehnyt sitä niin kauan kuin muistan..
Joten, mikäköhän on? Ja saman tassun nilkassa on pieni punainen patti. Mikäköhän sekin lienee mahdollisesti?
Mikähän takatassua vaivaa?
Koira
3
466
Vastaukset
- niih..
tassutulehdus. Omalla koirallani molemmissa takatassuissa on iho punottanut ja siten myös karvatkin näyttivät punertavilta. Tassujen iho tuntui myös punottavalta ja koira nuoli tassuja alati. Vein koirani ell. ja sanoi, että on tassutulehdus. Saatiin Malaseb-nimistä shampoota tassuihin ja antibioottikuuri. Hävisi punoitus ja nuoleminen.
- niih..
patista on vaikea sanoa näkemättä, mutta sekin selvinnee jos viet lääkäriin.
- punaisuus
johtuu juuri tuosta lutkutuksesta. Eli sylki värjää karvat punaiseksi. Ei mitään vaarallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648