kannattaako ostaa xbox siis se vanha saan kyllä PS3:sen ajattelin, jos ostais sen vanhan xboxin kun ne ei näytä olevan kovin kalliita ja mitä se tarkoittaa jos on modattu ja mitenkäs sillä ladataan pelejä siihe kovalevylle??
*xboxista en tiä mitään siks kysyin*
*xboxista en tiä mitään siks kysyin*
Vastaukset 2
Vanhimmat
nii unohdin pistää siihen sen, että voiko sillä katsoa DVD-elokuvia?
ja sitten sekin, että paljonko käytetystä kannattaa maksaa jos se sisältää pelin (pelejä) ja ohjaimen (ohjaimia)?
No huuto.netissä olen nähnyt myytävän käytettyjä xboxeja, joihin on tullut mukaan ohjaimia ja pelejä, ja hintaa on ollut reilusti alle satasen.
Minusta käytetystä ei kannata maksaa paljoakaan, sillä halvimmillaan sitä on saanut keskiseltä jollain 77 eurolla ja gigantissa 99 eurolla. Tosin tällä hetkellä tuolla hinnalla niitä ei enää saa, sillä xboxia on muutenkin tosi vaikea enää löytää mistään. Itse tilasin omani netistä 129 eurolla, koska vaihtoehtoja ei juuri enää ollut.
Modattuun xboxiin voi ladata netistä ilmaisia pelejä (on laitonta). Tuolta saa lisää tietoa siitä: http://www.modpiiri.com/?sivu=paasivu