Kun ajattelin Tampereelle lukioon, niin minkälaista asumismuotoa suosittelette. Olen miettinyt tuota soluasuntoa, kun sehän on kai ika edullinen, mutta on ko muita hapoja asumistapoja. Olen yrittänyt ottaa selvää itsekkin, mutta osa on sellaista hepreää että itkettää. Joten jos on mitään tietoa niin pistäkää tänne. Kaverikin ykllä asuu Tampereella, mutta ei oikeen ilkeä senkään luona nyhjätä. Niin ja jos tiedätte suurin piirtein minkä hintaista niin vielä parempi.
Kysymystä
--nuoripoeka--
1388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hinnat vaihtelevat suuresti, riippuen ihan siitä minkä kokoinen asunto on, milloin valmistunut ja missä sijaitsee. Keskustassa kalleimmat, Hervannassa taitaa olla halvimmat.
Asumismuotona soluasunto on ehdottomasti halvin. Halvimmillaan n.100e/kk. Jos muutat TOAS:in asuntoon, sisältää vuokrasi myös nettiyhteyden.
Yksiöt ovat kiven alla, helpoiten löytyy kaksioita.
Niissä hinta onkin sitten 400e ylöspäin.