Uuden alku

onko rakkaus
uuden alku
aika
koskematon

vaiko
vanhan loppu
kerran koettu
pois arjesta eletty

kirjoitin peiliin sun nimes
huulipunalla
silla lilalla
sun suosikilla
piirsin sydämen ympärille

huuhtoiko aallot kirjaimet
pinnalta kuvastimen
ne siihen tunteilla tein
oliko se uuden ajan alku
0155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


ellix kirjoitti:

onko rakkaus
uuden alku
aika
koskematon

vaiko
vanhan loppu
kerran koettu
pois arjesta eletty

kirjoitin peiliin sun nimes
huulipunalla
silla lilalla
sun suosikilla
piirsin sydämen ympärille

huuhtoiko aallot kirjaimet
pinnalta kuvastimen
ne siihen tunteilla tein
oliko se uuden ajan alku

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu