ps2:sen modaus...

elikkä en tiedä mitä muuta tarpeellista minun pitäisi hankkia ps2:seeni modattaessa muuta kuin modpiiri?
2270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nii ja paljonko se tulis maksamaan?

vai olisiko sittenkin parempi että odotan ps3:sta ja modaisin sen sitten?

Äänestä

terves. et kuule tarvi modaamiseen muuta kun piirin, ja tietty osaavan modaajan. piirin saat tilattua netistä suoraan kotiin tai postiin. piirin hinnaksi kertyy joku 30-55e. http://www.modpiiri.com/?sivu=paasivu
käy tuolta kattoos piiriä, mutta muista katsoa että se sopii ps2 malliisi. tuolta löytää asennus ohjeet, ja myös neuvon kuinka ottaa selvää ps2 mallista. sen vielä sanon että piirin asennus vaatii todella tietoa ja taito. :D:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................. kirjoitti:

elikkä en tiedä mitä muuta tarpeellista minun pitäisi hankkia ps2:seeni modattaessa muuta kuin modpiiri?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu