http://apcmag.com/4795/os_x_leopard_will_create_no_new_jobs
Tuon mukaan käyttöjärjestelmän työllistävä vaikutus riippuu sen puutteista ja sen aiheuttamista ongelmista käyttäjille, koulutustarpeesta yms.
Oletteko siis tehneet oikean valinnan?
Tuon mukaan käyttöjärjestelmän työllistävä vaikutus riippuu sen puutteista ja sen aiheuttamista ongelmista käyttäjille, koulutustarpeesta yms.
Oletteko siis tehneet oikean valinnan?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Näinhän se juuri menee...
itse ajettavan ohjelman suorittamiseen.
Linuxissa ja Windowsissa on käyttöjärjestelmän päivitystoiminto aika pitkälle automatisoitu, eikä se tuota hirveästi työtä.
Esim. OS2 oli aikoinaan ihan toimiva pankkeihinkin sopiva käyttöjärjestelmä, eikä se juurikaan vaatinut toimiakseen päivityksiä, mutta kuluttaja yleensä valitsee sen mikä halvempaa on - ei sitä mikä pidemmän päälle käytössä on halvempaa.
Mistä muuten johtuu, että sama tuote myydään joka toinen vuosi täyteen hintaan eri nimellä samoille kuluttajille, toiminnot uudelleen sijoitettuna, perusongelmat korjaamattomana?
http://www.mato78.com/index.php?option=com_content&task=view&id=792&Itemid=147
Minulla on tässä Wintoosan paskassa 3 sovellusta, jotka kukin on jouduttu ohjelmoimaan käyttiksen verkkorajoitukset huomioon ottaen. Haluaisin käyttää niitä samaan aikaan, mutta käyttis ei kykene kuin korkeintaan kahden pyörittämiseen samaan aikaan ja sittenkin bugit paukkuu Windowsissa niin, että tunnin päästä laatikko on jumissa.
Niin kauan kun en tee mitään raskasta tämä laatikko pysyy ylhäällä vaikka miten kauan. Tämän laatikon Windows on viritetty noita sovelluksia varten.
Näiden sovellusten kanssa Windows XP pärjää huonommin kuin Windows 2000. Odotan paska jäykkänä Vistaa, mitä huononnuksia se tuokaan tullessaan.