uudet teemat.

ville-vallaton

Olen vähän ymmälläni miten uusien teemojen asennus tapahtuu.
Olen katsellut ja lataillut muutamia teemoja edgyyn
http://art.gnome.org sivuilla lukee teemojen asennuksesta: Drag and drop this theme into the gdmsetup tool to install.
Mikä tämä gdmsetup tool on? En löydä sitä mstään.

2

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onnistuu seuraavasti

      Step 1. Lataat haluamasi teemat osoitteesta http://www.gnome-look.org/ tai http://art.gnome.org

      Step 2. GTK, metacity ja kuvaketeemat asennetaan avaamalla Järjestelmä -> Asetukset -> Teema. Siirrät hiirellä teematiedoston muiden sekaan.

      Step 3. GDM, eli kirjautumisruudun teemat asennetaan avaamalla Järjestelmä -> Ylläpito -> Kirjautumisikkuna. Siirrät hiirellä teematiedoston muiden sekaan.

      • Käynnistä teemanhallinta-sovellus aiemman ohjeen mukaan.

        Käynnistä selain ja surffaa sinne teema-sivulle.

        Tartu hiirellä kiinni siitä teemasta ja raahaa se teemanhallinnan päälle ja pudota sinne jolloin ohjelma kysyy asennetaanko teema.

        Ja splash-screenit samaan tapaan aiemman ohjeen mukaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      55
      2537
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1682
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1640
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1525
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1508
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1198
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1041
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      954
    Aihe