SATTUUKO, MITÄ MAKSO, MISSÄ LAITOIT.... jne...
Siis nämä: Kielikoru, Napakoru, Kulmakoru, Huulikoru, Nenäkoru..????? Kerroppa vähän niistä..
JA VIELÄ.. Sattuuko tatskan teko????
Siis nämä: Kielikoru, Napakoru, Kulmakoru, Huulikoru, Nenäkoru..????? Kerroppa vähän niistä..
JA VIELÄ.. Sattuuko tatskan teko????
Vastaukset 10
Vanhimmat
kyllähän lävistäminen nipistää,joskus voi toki myös sattua.lappeenrannan tatuointi ja lävistys liikkeessä kävin ottamassa,osan olen itse tehnyt.kulmassa 2rengasta,huulessa,kielessä,silmienvälissä,korvissa.navassa ja nenänkeskellä oli..
kulmarengas,n.30-32€/kpl
kieleen,n.42€
huuleen,n.35€(riippuu korusta)
nenään,n.28€(riippuu korusta)
silmienväliin,n.42€
napaan,n.40€(riippuu korusta)
mitä minä nyt tässä hörisen,hintoja yms.tietoja löytyy netistä:],
esim:www.siperianhurtta.fi
kielikoru on aluksi hankala,n.ensimmäisen viikon.sitten siihen kyllä tottuu ja tämä on vallan mukava:]
kulmakorut ovat myös kivoja,tosin jos ei alkuaikoina muista puhdistaa tarpeeksi,tulehdusriski on suuri.
huulikoru oli alkuaikoina helpoin ja on edelleen.
silmienväliin ottaminen oli ns.hankalaa,koska siihen kohtaan tekeminen vaatii taitoa.ei sekään silti kivulias ollut.
nenään keskelle sattui ja se oli niin kipeä,että otin sen pois.navasta koru repesi,mutta otan uudelleen keväällä.
tatskan teko ei sattunut,ainakaan paljoa.se nipisti ja kutitti.itelläni on kaksi tatskaa..
enpä vaivaa sinua enempää:]
Olen miettinyt kielilävärin ottamista..mutta muuttuuko puhe erilaiseksi, kun puhuu korun kanssa?
Turposiko kieli paljon? Mites suuteleminen?
puhe kuulostaa samalta oli sitten koru tai ei. ensimmäisinä päivinä kieli turpoaa ja silloin puhuminen ja syöminen voi olla hieman vaikeaa mutta se helpottaa pian. suutelu oli vähän hankalaa pitemmän korun kanssa mutta kun se vaihdettiin lyhyempään niin ongelma katosi.
kieles läväri,laitoin sen seinäjoella lävistysliikkeessä,muistaakseni 37 euroa lyhyt tappi alennuksella 8 euroa..mua ainakin sattu aika paljon,samoin kaveriani..
tatska on nilkassa ja se ei sattunu!!aivan niinku joku hemoglobiinin otto sormen päästä!!hyvä jos sitäkään=)tietty riippuu sun kipukynnyksestä ja paikasta mihin laitat tatskan/lävärin,et kuin paljon sattuu!
niin, mullakin on tazka eikä sen laitto sattunu, voisin sanoo että huulilävärin laitto "tuntu" vähän enemmän ku toi tazka mut kumpikaan ei sattunu, ne vaan tuntuu sillai..mut tietty joka ihminen o erilainen ja kipukynnys on erilainen myös...ja sit ei välttämättä kannata laittaa sitä tazkaa semmoseen kohtaa missä on luu lähellä, kuten niska, alaselkä tms...
Moip. Mä laitoin steriilillä neulalla itelleni nenä reijän eikä tuntunu missää vaik verta tuli vähä..Én kyllä suosittele jos et oo tehny ennemin reikää esim.kornaan mulla on laitettu5 reikää korvaan ite..
Napakoru:
Ei sattunu, nipisti vähän. Laitoin Shockissa, makso 290mk korulla mis on vaaleensininen kivi. Ei ollu ku vähän arka ekat pari päivää.
Kulmakoru:
Ei sattunu, KUTITTI. Makso 35e kaareval barbellilla, myöskin Shockissa. Tuli karsee mustelma silmäkulmaan joka oli sitkeesti paikallaan kuukauden, kunnes sitten hellitti ja katos kokonaan. Vaihto värii mustasta lilaan ja vihreeseen.. x)
Nenäkoru:
En tuntenu mitään ku laitettiin. Enkä kyllä oikeestaan jälkeenpäinkään.. =) Makso 170mk Shockissa napilla.
50e needlepointis hämixes...ei sattunu...(kielee)
Juuh,eli mul on nenäkoru...ei sattunu yhtää...Itse
asias en ees kerenny huomata sitä et se oli jo laittanu=).
Makso 34 eguu...Igorissa,Heinolas laitoin...Seuraavax ois tarkotuksena
ottaa napakoru=)!
maksoi 5euroa.. pistin ite..
ei sattunu yhtään.. tuli aika paljosti verta:/
ja nyt on kiva koru:)(: oikein paras hankinto:))