Screenshot

Osaako kukaan sanoa mitään hyvää ohjelmaa millä saisi otettua screenshotin videolta? Nimittäin jos ottaa vain painamalla Prt Scr, kuvat eivät jostain syystä säily vaikka ne tallentaisi, tms ihmeellistä... Ja Movie Maker ei sovi, koska videot ovat VOB.tiedostoja jotka eivät toimi Movie Makerissa.
1112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

löytää kivoja asioita -> http://www.mvps.org/marksxp/WindowsXP/wmp.php laitas googleen soittimen nimi ja screenshot :) windvd soittimessa on se kameran kuva että sillä ainakin saa helpolla, ja kyllä se print screen toimii mutta ei mitään muistikuvaa miten :) piti jotain tehdä et sai liikkuvasta kuvasta kuvan,jos on fiksumpia ni kertokaa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kekri kirjoitti:

Osaako kukaan sanoa mitään hyvää ohjelmaa millä saisi otettua screenshotin videolta? Nimittäin jos ottaa vain painamalla Prt Scr, kuvat eivät jostain syystä säily vaikka ne tallentaisi, tms ihmeellistä... Ja Movie Maker ei sovi, koska videot ovat VOB.tiedostoja jotka eivät toimi Movie Makerissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu