Ruispelto

vesi pellolla.
Ei ole puitavaa ensi syksynä.
2331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No ei hätä niin paha ole... keväällä äkeellä yli ja kylvä vaikka kevätruista, jos ruista haluat. Muuten kauraa tai ohraa.

Käytitkö muuten apulantaa syyskylvöllä?
Itse olen satunnaisesti kylvänyt myös ilman lannoitetta syksyisin jos maa on multavaa, tai on ollut kuiva kesä jolloin typpeä on jäänyt maahan

Äänestä
  • ja saahan siittä tuet jos ees vähä kasvaa jotain..iha tyypillinen näky täällä päin kesäl että ei oo niin justiinsa mitä siellä kasvaa vaiks vähä p ruohoo seassa...
    Mut se o hyvä et jotku o huolissaan millanen vilja pellosta löytyy :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pilalla kirjoitti:

vesi pellolla.
Ei ole puitavaa ensi syksynä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu