Minkä hintainen tommonen on, täälä kun tuntuu olevan hinta tietoutta. 3200h, siisti viljatilan kone.
CASE 1695
5
1605
Vastaukset
- kuulukkaan
Onko se Suomessa ollenkaan...
- kuullut
1694 HS, tiedetään kyllä... ensimmäinen kolmiportaisella pikavaihteella oleva, taisi olla 15 v ennen kuin valtraan tuli delta :)
Arvo noin 12-15 t
Heikkouksia hidas nopeus, ja metallinen suuri jäähdyttimen siivikko (painava) suoraan vesipumpassa, hiukan kun välystä niin syyläriremonttia tiedossa. Muuten hyvä kones, paitti tehoihinsa (muistelisin että 112 hp) nähden lapsellinen nostolaite, eli 4 siipisillä kunnon auroilla terässiivillä tiukassa savimaassa ei nosta paikoiltaan. Meillä oli sellainen aikoinaan...olisko ollu 1985-89 tai jotaki - visu(ko?)
kuullut kirjoitti:
1694 HS, tiedetään kyllä... ensimmäinen kolmiportaisella pikavaihteella oleva, taisi olla 15 v ennen kuin valtraan tuli delta :)
Arvo noin 12-15 t
Heikkouksia hidas nopeus, ja metallinen suuri jäähdyttimen siivikko (painava) suoraan vesipumpassa, hiukan kun välystä niin syyläriremonttia tiedossa. Muuten hyvä kones, paitti tehoihinsa (muistelisin että 112 hp) nähden lapsellinen nostolaite, eli 4 siipisillä kunnon auroilla terässiivillä tiukassa savimaassa ei nosta paikoiltaan. Meillä oli sellainen aikoinaan...olisko ollu 1985-89 tai jotakiKymppitonnikin liikaa tuon ikäluokan raktorista. Joku 5-8 tonnia vois olla oikea arvo. Eivät ole kovin arvostettuja nämä DB-Caset. Vissiin euro sai aikaan kolmattakymmentä vuotta vanhojen koneiden järjettömän arvon nousun.
- 10 kpl
visu(ko?) kirjoitti:
Kymppitonnikin liikaa tuon ikäluokan raktorista. Joku 5-8 tonnia vois olla oikea arvo. Eivät ole kovin arvostettuja nämä DB-Caset. Vissiin euro sai aikaan kolmattakymmentä vuotta vanhojen koneiden järjettömän arvon nousun.
Ehjiä 1694 hs caseja, punaisia suomikoneita, edes 60% vyörenkailla hintaan 8 000 €/kpl sis alv 22%
- yli 20000tuntia kutosilla
10 kpl kirjoitti:
Ehjiä 1694 hs caseja, punaisia suomikoneita, edes 60% vyörenkailla hintaan 8 000 €/kpl sis alv 22%
mulle kans 1594 tai 1694, käy myös 1690 , kunhan on terve, hyvä kone akselin edessä, syö vähän
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o2885933Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki443479Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1462690"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2242131Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol951686- 641087
Niin että miten
Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua77991Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet
Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni134905Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun
Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan9885Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa
Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui11844