(Sori en kerkenny tehä uutta aihetta pitkää aikaa ku pääs unohtuu)
Noin viikon ajan suunnitelktu joulujuhla jonka idea lähti Chistmaspelin keksijältä. Chirstmaspeli on ilta jossa on ym. Joulupeli, Drop partyt, 40lvl- vildussa 3levusilla, Paraspuku- kisa, Joululauluja, Letkaa. Mukaan vain kaikki pitämään hauskaa!
TÄYTÄ ALLA OLEVA LOMAKE!
------------KOPIOI------------
Nimi:
3lvl nimi:SnowGamer(valkkaa numero!)
Droppaako:
Haetko Vartijaksi:
Haetko Tuomariksi:
Haetko laulamaan:
Tarvitsetko tarvikkeet:
Muuta:
------------KOPIOI------------
World: 105 (FREE)
Aika: 16.12.2006 kello 17:30-21:30 (Käykö?)
Vaatimukset: Air runeja ja mind runeja.
Aloituspaikka: Draynor Manor.
----------------------------
Joulupeli
"Vanha velho yritti tehdä taikojaan. Vahingossa hän kuitenkin teki taian, joka estää lumen tulon.
Ihmiset, lapset, eläimet ja monsterit ovat masentuneita. Joulu ilman lunta olisi kertakaikkiaan surkea. Voitko sinä ratkaista arvoituksen ja pelastaa joulun?"
OHJEITA:
Pelin käynnistyessä jaamme pelaajat ryhmiin, noin 2-5 hengen ryhmiin (riippuu paljon pelaajia tulee), ja he suuntaavat eripuolille RuneScape maailmaa. (WORLDIN VAIHTAMINEN KIELLETTY, RYHMÄN PITÄÄ PYSYÄ YHDESSÄ!) Paikkoihin, jossa on monstereita. (Wilduun emme lähde), ryhmät taikovat 1 LVL;ILLÄ TEHTÄVÄÄ AIR - TAIKAA monstereihin, eivät kuitenkaan tapa kyseistä monsteria. (Jos monsteri kuolee parista pallosta, ei haittaa.) Kuvitteelisesti air taika onkin lunta, ja lunta lentää ympäri worldia.
Ryhmä joka ensinmäisenä on kiertännyt tietyt paikat (kerron paikat myöhemmin, paikoilla on vahtijat jotka vahtivat kanssa että ryhmä on käynnyt siellä) ja saapunut Draynor Manoriin, on voitanut.
Palkinto riippuen kuinka monta jäsentä on per. yksi tiimi.
----------------------------
1. Lumi- sotaa!
Mites olisi tämmöistä?
Mentäisiin eri tiimeihin. Toisella tiimillä sininen ja toisella musta viitta.
Ampuisimme lvl- 1 taialla. Minulta saisit Mind ja Air runet. Menisimme wilduun lvl40 tappelemaan toisiamme vastaan.
SÄÄNNÖT:
-Ei tapa omia.
-Ei lähde karkuun.
-Ei kehitä hahmoansa.
-Ei tule toisella hahmolla tappamaan.
-Ei vaihda viitan väriä.
-Ei käytä kuin tiettyjä hattuja, robeja ja asetta.
-Ei käytä staffia.
-Ei käytä Range/Meleetä.
-Ei kiroile. Pieni kiusottelu on sallittua.
-Ei käytä muuta ruokaa kuin schimpsejä.
-Ei käytä amuletteja.
-Ei käytä muita taikoja.
VARUSTEET:
-Viitta tiimin värin mukaisesti.
-Mind ja Air runet minulta.
----------------------------
2. Drop party!
Drop partyissä aion dropata:
-Rune Plate x2
-Rune Axe x2
-Addy plate x5
-Willowia x500
-Rahaa 100k
-Ynnämuuta!
Toivottavasti muutkin droppaavat kamaa!
----------------------------
3. Paras puku kisa!
No niin, nimikin kertoo jo kaiken.
Tämäkin minun piti pitää omissa joulujuhlissani.
Valitsen yhden puvun, ja kaksi ensimmäistä halukasta saa valkat kaksi muuta pukua.
Kaksi muuta pääsevät varalle jos nämä kaksi ensimmäistä eivät pääse tulemaan.
SIJAT:
-1. 50K
-2. 35K
-3. 10K
!!MEMBERIT OVAT OMASSA RYHMÄSSÄÄN KOSKA HE VOITTAISIVAT JOKA TAPAUKSESSA!!
----------------------------
4. Joululauluja, by tilitonttu.
Jos kaikki huutelevat vaan yhtäaikaa jotain, niin menee hankalaksi. Ehdotan siis esimerkin kautta.
10 tyypiä haluaa olla mukana laulamassa.
Kappaleeksi valitaan Joulumaa.
Tyyppi 1 aloittaa: "Joulumaahan matkamies jo moni tietä kysyy."
Tyyppi 2 jatkaa (hän on siis kirjoittanut jo valmiiksi oman pätkänsä, ja lähettää sen pienen tauon päästä): "Sinne saattaa löytää vaikka paikallansa pysyy"
Eli siis jokaiselle on sovittu tietty pätkä jonka hän "laulaa".
Voidaan valita useita lauluja, itse kannatan näitä: Kulkuset, Joulumaa, Joulupukki matkaan jo käy, Joulupuu on Rakennettu.
----------------------------
5. Letka, by tilitonttu
Juu, voitaisiin kierrellä eri kaupungeissa, mut tehdäiskö se letkassa ja samalla mainostetaan juhliamme.
----------------------------
TÄYTÄ ALLA OLEVA LOMAKE!
------------KOPIOI------------
Nimi:
3lvl nimi:SnowGamer(valkkaa numero!)
Droppaako:
Haetko Vartijaksi:
Haetko Tuomariksi:
Haetko laulamaan:
Tarvitsetko tarvikkeet:
Mikä aika kävisi:
Muuta:
------------KOPIOI------------
Juhlat!
Christmas peli tekijä.
0
104
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399112Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737816Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605454William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542305Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62071Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821705Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191651Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921388Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4351318Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801190