Tämä ei nyt ole mikään novelli, vaan toteamus miehen eturauhasen
hoidosta luontaishoitajalla, joka on naislääkäri.
Menin hoitolaan knoonisen eturauhasen tulehduksen vuosi,
jolloin hoitaja aluksi kyseli niitä ja näitä.
Tarkempaa tutkimusta varten minun piti riisuuntua sitten
täysin alastomaksi, ja mennä makaamaan tutkimuspöydälle.
Tämä henkilö tutki tarkkaan sukuelimet, sekä eturauhasen
peräaukon kautta kuten lääkärit sen tekevät.
Hän sanoi, että tulehdus vaikuttaa aika pahalta, mutta
kyllä tämä tästä saadaan hoitoon.
Sitten hän teki erilaisia mittauksia, kait jotain
arvoja eri hivenaineista jne.
Sen jälkeen hän kertoi, että vielä pitää saada siemen-
syöksy aikaiseksi, jotta kaikki oleellinen on sitten
tiedossa.
Niinpä hän sitten lääkärinhanskoilla tarttui kaluuni,
ja alkoi hiljalleen vatkata sitä. Kyllä hän tiesi miten
sperma lentää, eikä kauan kestänyt kun jo laukesin.
Hän teki mittauksia, ja totesi, että sperma tulee ihan
hyvin eturauhasesta.
Olin vähän hämmentynyt käytännönläheisestä hoidosta,
ja neuvona sain, että eturauhasen tulehdukseen hoitona
on säännöllinen siemensyöksy.
Onko kellään kokemusta vastaavista hoidoista ?
Luontaishoito
7
13290
Vastaukset
- Hmmmm?
Missä tällainen luontaishoitaja on? Voisin käydä siellä itsekin;-)
- Potilas
Hesassa tämä paikka on.
- ap
Tämä paikka on hesassa.
- jep
Sanonpas, että paskapuhetta!
Kai voi mainita luontaishoitajan nimen, vai oliko paikka joku thai-luontaisjuttu?- Potilas
Ei muuten ole paskapuhetta, vaan totisinta totta.
Ei ole mikään thai paikka.
Asia selviää katsomalla sunnuntain hesarin palvelujen
alta Luontaishoitoja ja hierontaa osaltolta. - samoin
Potilas kirjoitti:
Ei muuten ole paskapuhetta, vaan totisinta totta.
Ei ole mikään thai paikka.
Asia selviää katsomalla sunnuntain hesarin palvelujen
alta Luontaishoitoja ja hierontaa osaltolta.Olin tutkimuksessa ja istuin siinä "gynegologin" tuolissa jalat pystyssä, kun hoitaja tutki ja käänteli. Silloin mulla alko seisomaan. Tytty otti siitä kiinni ja veteli edestakaisin muutaman kerran kysyen, että pidänkö siitä? Sain vaan ähkäisten nyökättyä, kunn spermat syöksähtivät hoitsun kumikäsineille. Se oli elämäni nopein orkku. Tyttö pyyhkäisi spermat pois ja vaihtoi käsineet juuri ennenkuin lääkäri tuli sissään.
- kiinnostavaa!!!!
samoin kirjoitti:
Olin tutkimuksessa ja istuin siinä "gynegologin" tuolissa jalat pystyssä, kun hoitaja tutki ja käänteli. Silloin mulla alko seisomaan. Tytty otti siitä kiinni ja veteli edestakaisin muutaman kerran kysyen, että pidänkö siitä? Sain vaan ähkäisten nyökättyä, kunn spermat syöksähtivät hoitsun kumikäsineille. Se oli elämäni nopein orkku. Tyttö pyyhkäisi spermat pois ja vaihtoi käsineet juuri ennenkuin lääkäri tuli sissään.
Voisitko kertoo tosta tarkemmin, missä tarkastuksessa olit, ja mitä tytön piti tehdä ennen lääkärin tuloa? siis se oli joku hoitsu?
miks ihmeessä istuit siinä gyne-tuolissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964774Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1082220Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321258
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621246- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4931059