Aion asentaa Windowsin uudelleen koneessani, koska siinä on jatkuvia käynnistysongelmia.
Koneessa on mm. Office ja Nero Burning ROM-ohjelmat asennettuna, joista olen hukannut asennuslevykkeet.
Mitä C-asemalta pitää varmuuskopioida, että saan nämä ohjelmat palautettua windowsin asennuksen jälkeen? Muita ohjelmia saan netistä.
Kopioinko koko C: Program Files -tiedoston vai esim. sen sisältämän tiedoston Microsoft Office jne? Riittääkö, että tiedän officen product ID-tunnuksen, että saan ohjelmat toimimaan asennuksen jälkeen?
Vaiko onko joku muu tapa officen ja neron kopiointiin?
Officen kopiointi
8
530
Vastaukset
- onnistua
muuten kuin kloonaamalla koko levy...
- rikkinäisenä?
Miten sitten windowsin ongelmat poistuvat?
Voiko windowsia osittain korjata niin, että ohjelmat säilyisivät jotenkin? - kokeile
rikkinäisenä? kirjoitti:
Miten sitten windowsin ongelmat poistuvat?
Voiko windowsia osittain korjata niin, että ohjelmat säilyisivät jotenkin?korjausasennusta ?
http://support.microsoft.com/kb/315341/fi - c=3
rikkinäisenä? kirjoitti:
Miten sitten windowsin ongelmat poistuvat?
Voiko windowsia osittain korjata niin, että ohjelmat säilyisivät jotenkin?Sitä on M$:kin yrittänyt kohta 20 vuotta eikä toimi vieläkään.
Onneksi parempia käyttöjärjestelmiä ja ohjelmistoja saa ilmaiseksikin.
http://www.fuckmicrosoft.com/ - ..........
kokeile kirjoitti:
korjausasennusta ?
http://support.microsoft.com/kb/315341/fiWindowsissani on joku system32-tiedosto tms. (en muista tarkkaan) vaurioitunut.
Minulla on Fujitsu Siemens-tietokone ja tuohon Windowsin asennukseen olisi oma levyke. Voiko sitä käyttää tuollaiseen osittaiseen korjaukseen ja samalla säilyttää vanhat ohjelmat koneessa? - ehkäehkä
.......... kirjoitti:
Windowsissani on joku system32-tiedosto tms. (en muista tarkkaan) vaurioitunut.
Minulla on Fujitsu Siemens-tietokone ja tuohon Windowsin asennukseen olisi oma levyke. Voiko sitä käyttää tuollaiseen osittaiseen korjaukseen ja samalla säilyttää vanhat ohjelmat koneessa?Mutta kaikkein ensimmäiseksi koita poltella kaikenlaiset tiedostot(videot, musat..) talteen.
Romppu koneeseen ja sitten valitset korjausasennuksen.
Office ohjelmasi ovat mennyttä kalua jos joudut tekemään puhtaan asennuksen.
Oletko kokeillut palautus pistettä?
Noita 32 jne voi kyllä korjailla ominkinpäin, se vaatii jo aika paljon osaamista.
Onnea. c=3 kirjoitti:
Sitä on M$:kin yrittänyt kohta 20 vuotta eikä toimi vieläkään.
Onneksi parempia käyttöjärjestelmiä ja ohjelmistoja saa ilmaiseksikin.
http://www.fuckmicrosoft.com/tekee imagen Officesta???en ole alkuperäinen kysyjä
- venkko
arilate kirjoitti:
tekee imagen Officesta???en ole alkuperäinen kysyjä
Riippu ihan millaisen imagen olet tekemässä. Jos ajattelit vain tehdä imagen program files/Microsoft office kansiosta niin ei toimi, koska tuo ohjelma tekeen rekisteriin merkintöjä ja ne eivät tuolla tavalla tule mukaan. Jos taas jotenkin onnistut ottamaan aivan kaiken officeen liittyvän talteen (todella hankalaa ellei mahdotonta) ja tekemään siitä imagen niin silloin voi toimia. Varmaksi en mene sanomaan.
Vaihtoehtoisia ilmaisia tekstinkäsittely/taulukkolaskenta/jne. ohjelmiakin on olemassa. Esimekiksi OpenOffice.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645110Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362319- 2562303
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662277Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191494Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191428Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai49998- 89986
- 66917
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12909