Kertokaa mitä olette saaneet näytön arvosanaksi lähihoitaja, koulutusohjelmasta sairaanhoito ja huolenpito ja olitteko arviointiin tyytyväisiä ja mistäpäin suomea ?
Itse sain 3, en tyytyväinen, tehtävät jo opittuja perushoitoa, pesu, pukeminen syöttö jne.. itäsuomesta
Itse sain 3, en tyytyväinen, tehtävät jo opittuja perushoitoa, pesu, pukeminen syöttö jne.. itäsuomesta
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse sain työharjottelusta 4 ja olen ihan tyytväinen, koska aloitin koulun vasta elokuussa. Ruokanäytöstä tuli 5 ja siivouksesta 4. Mielestäni olen nyt oppinut paremmin heti työharjoittelussa, minkälaista lähihoitajan ala on vanhustyössä.
Pääsin jo tällä viikolla tekemään sijaisuuksia, eli kyllä h4:n arvosanalla on arvostusta ja jättää hyvän käyntikortin työharjoittelupaikkaan.
KTO 5
HOH 5
KUTU 5
seuraavaa näyttöä odottelessa.. Kiitettävää tavoittelen. Sitten onkin koulu käyty!
Osastonhoitaja kertoi, että vitosta ei anneta kenellekkään. Jos tullaan töitä kyseleen vitosen papereilla niin katsoo missä harjoittelujaksot suorittanut.
Onpas hassua. Mikäs teidän kiitettävä numero sitten on? Minun näytönvastaanottajani ovat joka kerta todenneet, että näyttö on ollut täydellinen, viimeiset 2 olen tehnyt sairaalassa Helsingissä ja kummastakin osaamispäiväkirjat ovat jo tuoneet kiitettävän.
Muutenkin omituista, että käytännöt vaihtelee ympäri Suomen. Tätini sai Lappeenrannassa ka 5 koko tutkinnon, perästä tullaan:)
Ajattelevat että täytyy olla täydellinen siihen vitoseen!