Zonealarm

Miksi windowsin tietoturvakeskuksessa on että palomuuri ei ole käytössä ja Zonealarm Firewall ilmoittaa, että se on poistettu käytöstä ja tuo punainen kilpi on alakulmassa vaikka Zonealarm on asennettu? Onko kellään muulla? Ja toimiiko tuo nyt sit ihan oikein?
2459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sammuttanut ohjelmaa shutdown-käskyllä?
Avaa ohjelma, sehän on heti siinä ekassa ruudussa näkyvillä palomuurin tila, tyyliin "firewall is up to date" tai jotain.

Äänestä

Siis Mikrosoft lopettanut win 95,98, 2000 ja ME:n tukemisen ja päivittämisen ja sitä myöten yhteistyön Zone Alarmin kanssa,jotain tuonsuuntaista tuli esiin kun koetin ladata ja asentaa netistä Zone Alarm palomuuriohjelman Win ME:hen....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois käytöstä??? kirjoitti:

Miksi windowsin tietoturvakeskuksessa on että palomuuri ei ole käytössä ja Zonealarm Firewall ilmoittaa, että se on poistettu käytöstä ja tuo punainen kilpi on alakulmassa vaikka Zonealarm on asennettu? Onko kellään muulla? Ja toimiiko tuo nyt sit ihan oikein?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu