Mitä mieltä ootte sellasesta kännykästä kuin Nokia 6131? Onko hyvä? Onko ostamisen arvonen? Kertokaa hyviä ja huonoja puolia.
Kertokaa tästä
6131
2193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sieltä löytyy kirjoituksia tuosta puhelimesta.Muuten ihan hyvä puhelin ja tuossahan se vieressä pirisee ja keräilee puhelin laskua:tuo minusta huonoin puoli puhelimessa,kun puhelin laskun joutuu maksamaan itse.
Iso pettymys oli. Päätin parin vuoden tauon jälkeen vaihtaa taas Nokiaan. Ominaisuudet menny taaksepäin vanhoihin verrattuna. Akku menee hetkessä. Kamera ottaa itsekseen kuvia, jollei oo automaattinen näppäinlukko käytössä, kun siinä on se kyljessä oleva nappi josta kamera käynnistyy. Muuta näppäinlukkoa ei olekaan kun automaattinen. Radio siinä on, mutta suurimmaks osaks aikaa kuuluu pelkkää suhinaa, onneton kuuluvuus. Tekstiviestien kirjottaminen on menny huonompaan suuntaan jos vertaa vanhoihin kunnon esim. 3330:aan, eli mutkikkaammaks. Kuori tuntuu aika hepposelta ja singahtaa niin kovaa vauhtia auki napista painamalla että irtoaa kohta, tosi hepposta jotain kierrätysmuovia. Soittoääni- ja taustakuva-valikoima aika onneton, eli kaikki pitää erikseen tilata. Rahastuksen maku. Jos aikoo kuunnella vekottimella musiikkia tms., niin on pakko olla muistikortti, joka lisää puhelimen hintaa. Puhelimen oma muisti ei riitä mihinkään. Muutaman kuvan sinne voi tallentaa, mut videoista heti muisti täynnä. Kuvan laatu kyllä ihan jees. Niin ja vaikka noita ominaisuuksia on kaikenlaisia, niin akku ei kestä niiden käyttämistä, eli lataat kerran päivässä ellei kaksi. Ei mitenkään kiva ominaisuus esim. matkoilla. Onneton ohjekirja, jos kaipaa tarkempia ohjeita johonkin.
Lisälaitteet kalliita, esim. datakaapeli. Värinähälyytys tehoton, aika huomaamaton. Puhelimeen ei voi erikseen valita pelkkää värinähälytystä. Surkea pelivalikoima tosi tylsiä pelejä, snake, joku jalkapallojuttu ja sudoku.
Taustavalon kirkkautta ei voi säätää. Kelloa ei helpolla näe pikkunäytöstä ja sisänäytössä sitä ei ole ollenkaan. Ym ym. huijauspeli. Luulin että kehitys olis kehittyny.