Onko tuo nero7 poltto-ohjelmisto tosiaan täysi paska? Menin ostamaan sen ja alkukokemuksen perusteella pitäisi mennä vaatimaan rahat takaisin. Jo asennusvaihe takkuili ja ainakaan tuo nero vision editointisovellus ei pelaa ollenkaan niin kuin pitää. Onko muilla ollut kyseisen härpäkkeen kanssa ongelmia?
Nero 7
Pyyhis
6277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://reviews.cnet.com/Nero_7_Ultra_Edition/4852-3669_7-31520827.html?tag=sub
Kiinnostavaa muuten tämä:
"CNET editors' rating 8"
"Average user rating 4.1" :)
varsinaisia ongelmia, kun en enää asenna siitä kuin sen tarpeellisen eli nero burning rom'in. Muu on täysin turhaa, editointeihin ym. lisäohjelmiin löytyy paremmat ohjelmat jotka ei kaada koko konetta. Turhin ostos ikinä minulla, olis riittänyt se vanhempi versio joka tuli DVDpolttimen mukana.
Onneksi en itse ole hankkinut, koska palaute Nero seiskasta on ollut varsin kitkeränsävyistä. Kuutonen oli (minulla on) vielä asiallisuuden rajamailla.
Homma toimii OK, mutta Nero valtaa koko koneen tolkuttomine resurssivaatimuksineen vaikka mitään Neron sovellusta ei olisi edes auki ja aktiivisena.
Tämä on yhä paheneva ongelma useimmille Windowsille tehdyille sovelluksille; kukin sovellus olettaa ettei koneella tehdä mitään muuta kuin duunataan juuri sen nimenomaisen ohjelman hommia, johtaen siihen, ettei koneella juuri pysty suorittamaan mitään muuta sovellusta kuin sen, joka huutaa kovimmin.
Aivan uskomatonta, millaista paskaa myydään. Nero7:ää ei voi suositella kenellekään. Ko. ohjelmassa ei taida toimia mikään kunnolla. Yritin päivittää tätä paskaa sen omalla toiminolla, niin se poisti itsensä. Taidan mennä huomenna vaatimaan rahojen palautusta toimimattoman tuotteen takia, vaikka se turhaa onkin.
"Nero valtaa koko koneen tolkuttomine resurssivaatimuksineen vaikka mitään Neron sovellusta ei olisi edes auki ja aktiivisena."
Vaikka löisit kirveellä päähän niin en tajua mitä tuo tarkoitti.
Nero ei päällä - Nero ei viedä yhtään resurssi.
Seiska toiminut täysin ongelmitta tähän asti.
Resurssien viennistä esimerkkinä tämänhetkinen Nero kuutosen viemä muistimäärä, 7156 kB. Mitään Neroon liittyvää ei ole aktiivisena, minkäänlaista levyä ei ole optisessa asemassa jne. enkä ole tässä sessiossa poltellut mitään tahi muuten vaivannut Neroa millään lailla.
Tämä on mielestäni ihan kohtuullista, vaikka Nero 6 vie tehdessään ei mitään kaksi kertaa enemmän muistia kuin minun ensimmäisessä tietokoneessani oli yhteensä.
Nero seiska ei jätä asiaa tähän. ;)