Minä olen ensi keväällä hankkimassa itselleni sähkötoimista asetta, onko ehdotuksia mikä olisi hyv ä sähkötoiminen ase aloittelijalle?
apua.
joreksu
8415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Maruin boys sarja on hyvä aloittelijalle, hintakin on halpa. Lähtee noin 60m/s ja kantama 20-25m
Kaverillani on vara aseena boys mp5
´Ne on alottelijoille hyviä valintoja vaikka osassa vähän huono tulinopeus
Että jos olet ehtinyt jo pelailla jollakin jousitoimisella aseella ja pidät lajista, niin ostat suoraan vaikkapa maruin tai Ca:n kunnon sähköaseen. Itse ainakin säästäisin nuokin rahat, mitkä menisi johonkin boys sarjan aseeseen, ja ostaisin jonkin kunnon sähköaseen.
Syistä että: ne ovat tehokkaampia, ja niihin on saatavilla viritysosia ja metallirunkoja.
Kannattaa valita sellainen ase, mikä sopii varusteisiisi, näyttää mielestäsi hyvältä, ja jos olet virittämässä asetta, niin kannattaa katsella onko kyseiseen aseeseen saatavilla paljon viritysosia.
Itsekin suosittelen maruin boys sarjalaisia, kun ovat parhaita hintalaatusuhteessa
minä taas suosittelen sitä tokyo maruin m93r sähköpistoolia tai sitten sitä glock 18c tokyo maruin sähköpistoolia, kummatkin ovat samallaisia sisältä mutta ulkonäkö on erilainen.
ase on halpa ja siihen myydään ihan hyvin vara/lisä-osia.
noi maruin boys sarjan aseet ovat suoraan sanoen ihan paskoja...
en suosittele siitä kenellekkään.
meidän tiimisssä pelasia yhesti yks ensikertalainen jolla oli boys sarjan ase ja kun oltiin siinä pelattu joku 20 minuttia hän huusi aseen hajoneen ja sen jälkeen tarkastelimme asetta ja purimme sisältä niin sähkömoottori oli sulannut kiinni kahvaan ja männän päät olitvat sullaa yhteen kiinni, patterit olivat sullanneet yhteen kiinni... kakki aseen härpäkkeet ja muut osat olivat pillalla luluunottamatta kuoria :p
no siinä sitten lähettiin kauppaan mistä ase oli ostettu ja myyjä sano et takuu oli mennyt aikoja sitten ja korjauskulut ja uudet osat maksaisivat yhtä paljon kuin tokyo maruin commando ja metallikuoret yhteesnsä.
no siinä sitten kiroiltiin boys maruin aseita ja tämä aseen omistaja aikoi lähettää aseen tokyo maruin tehtaalle japaniin.
kun oli mennyt 2 viikkoa tapahtuneesta poika joka oli menettänyt boys aseen tuli hienolla uudella m733 commandolla jossa ris tarvikkeet ja ase oli täys metallia.
hän kertoi lähettäneensä boys aseensa tokyo maruin tuotanto tehtaalle ja sielltä oli tullut sähköpostia et millaisen aseen hän haluaisi takas koska hänen boys ase oli ollut maanantaikappale ja hyvin vaarallinen koska se olis voinut syttyä tuleen, ongelmana oli ollut moottorista lähtenyt sähköjohto oli sullanuut kiinni mäntöihin ja kitka oli saanut osat sulamaan.
nykyään poika pelaa tiimissämmen omalla tokyo maruin m733 commandolla!!
Tuon tekstisi perusteella tekninen tuntemuksesi on viisi vuotiaan tasolla. "männänpäät sulanu yhteen". Ihan vaan tiedoksi että aseessa on YKSI männänpää. Lisäksi männän aiheuttama kitka ei sulata yhtään mitään. Ja loppuun vielä mainittakoon ettei marui valmista 733 metallikuorilla. Ensi kerralla kun yrität kusettaa, näe vähän enemmän vaivaa, jos haluat että joku uskoo.
Mp5 joku tuon sarjan ase tai spetsnaz kuha et mitää boyssii osta etkä miniasetta nii kaikki on hyvi!.
Kulkee niin nopeesti japaniin :DD ?? paris viikossa uus ase japanista on täytynyt olla pikanen kuljetus.